נשיאת ארגון 'שורת הדין', עורכת הדין ניצנה דרשן לייטר, מספרת בראיון לערוץ 7 מלונדון על הפעילות שמנהל ארגונה בזירה המשפטית מול ארגוני הטרור מאז פרוץ המלחמה.

"אנחנו נלחמים בראש ובראשונה במימון ארגון החמאס, תובעים את כל מי שמסייע לו כספית במטרה לחנוק את צינוק החמצן שלו", אומרת דרשן לייטנר ומספרת: "הגשנו תביעת ענק נגד הרש"פ שמעניקה לו מיליארד דולר בשנה. הגשנו תביעה נגד חברות הקריפטו שדרכן חמאס מגייס את הכספים. אנחנו עומדים להגיש תביעה נגד אגודת הצדקה הקטארית שמסייעת לארגוני הצדקה של חמאס בעזה, שמהווים את התשתית של חמאס בעזה וכדומה".

"גם בזירה הבינלאומית אנחנו פועלים במרץ ומנסים לקנות לגיטימציה לצה"ל להמשך הלחימה עד כמה שניתן עד הניצחון הסופי. ברמה הזו אנחנו תובעים את אוניברסיטת הרווארד בגלל האנטישמיות והאנטי ישראליות שעולה וגואה בה. כעת הגשנו תביעה נגד ארגון הסטודנטים הקיצוני הפרו איסלאמי שמבעיר את הקמפוסים ואת דעת הקהל נגד ישראל. מנסים לפעול בכל מקום שבו הזרוע המשפטית יכולה להשפיע", היא מוסיפה.

עו"ד דרשן לייטנר נמצאת בימים אלה בלונדון שם היא מתארחת בקהילה היהודית המחזקת את ידיה במאבק המשפטי ושומעת חשש של ממש מהעתיד. "לצערי אין ל את התשובות. גם אני לא יודעת מה יהיה, אבל אני נוסכת בהם את הביטחון שבסוף צה"ל ינצח, עם ישראל ינצח. עברנו מהמורות במשך אלפי שנים ואין שום סיבה שנקרוס עכשיו".

"האויב שאנחנו מתנהלים נגדו הוא אויב מר שהוכיח זאת בשבעה באוקטובר ולאורך כל התקופה והוא נתמך על ידי ארגונים רבים, גם כאלה שאמורים להיות אובייקטיביים, כמו אונר"א שאמור לטפל בבעיית הפליטים ולהשכין מצב שבו הפליטים ישקמו את עצמם ויפתחו דף חדש בצורה סבירה, והנה אנחנו רואים שהוא רק מקבע את בעיית הפליטות ומבטיח להם את השיבה לישראל. גם את אונר"א אנחנו תובעים. יש לנו צו מניעה נגד מחלקת המדינה למנוע את המימון של אונר"א. כך גם הצלב האדום שאמור להיות הארגון האובייקטיבי ביותר, זה שבמקומות סכסוך יסייע לשני הצדדים, הוא בוחר בצד אחד לטובת חמאס. ישראל מנהלת כאן מלחמה קשה מאוד בכל הזירות, לא רק נגד אויבינו אלא גם נגד אלה שאמורים היו לסייע לנו, אבל בסוף ננצח", מדגישה עורכת הדין.

על תוצאות המלחמה הכלכלית שמוביל ארגונה מספרת דרשן לייטנר ומציינת כי במרוצת עשרים השנים הארונות עלה בידי הארגון להגיע להישגים בשורת מאבקים משפטיים נגד מימון הטרור בהם פסקי דין במיליארדי דולרים. הארגון מימש את פסקי הדין הללו והעביר כספים מאיראן וארגונים תומכי טרור לידי משפחות נפגעי הטרור.

"הצלחנו לשנות את מערכת הבינלאומית באופן שאף בנק לא מוכן לסייע יותר לארגון טרור, ורואים בעולם המערבי שאין מערכת בנקאות בעזה או בדרום לבנון שמסייעת לחמאס או לחיזבאללה. המטרה שלנו כרגע היא לפעול גם בקרב הבנקים שמרגישים חופשיים כי הם סבורים שהחוק המערבי לא חל עליהם כמו הבנקים הקטאריים שמממנים את חמאס וכך הבנקים הטורקיים. גם לשם ניכנס ונטיל אחריות באופן שיפסיקו לממן את החמאס. צה"ל יהרוס להם את התשתיות, אבל אם לא נחנוק אותם כספית הם יצוצו מחדש", היא מסכמת.