רב קהילות 'נר ישראל' בלונדון, הרב אליעזר זובין, מספר בראיון לערוץ 7 על ההתמודדות בקהילה היהודית מול גל האנטישמיות הגואה באירופה בכלל ובבריטניה בפרט.

את דבריו פותח הרב זובין בדגש על תחושת הביטחון שמבקשת הממלכה להעניק לאזרחיה היהודים. "אנחנו חיים במדינה בטוחה וממשיכים עם חיי היהדות. באופן יחסי אנחנו חיים ממש בסדר", הוא אומר ומעיר כי מבן שישנן בעיות שמעוררות דאגות סביב העתיד על רקע תופעות האנטישמיות, "אבל בסך הכול החיים היהודיים כאן ממש טובים. יש לנו תמיכה מלאה מהממשלה, מראש הממשלה ועד המלך".

"אנחנו ממשיכים לחיות בלי בעיות. רוב האנשים לא הרגישו שום דבר", הוא אומר אך מציין כי בקמפוסים ההתמודדות מורכבת יותר ואכן סטודנטים חשו את התופעות הקשות באופן משמעותי יותר לנוכח ביטויי השמאל הקיצוני שמתקשה להבין את המציאות בישראל.

לשאלה אם היה מצפה שממשלת בריטניה תנקוט בצעדים כאלה ואחרים נגד תופעת האנטישמיות, אומר הרב זובין כי הרשויות באנגליה מבינות את המצב ותומכות ביהודים.

"אנגליה היא אחת הידידות הגדולות של ישראל בעולם", הוא אומר ומציין כי קיימת הבנה למציאות בישראל ומתוך כך תמיכה במדיניות הישראלית.

עוד מספר הרב זובין כי כשהוא עובר ברחוב וחזותו היהודית ניכרת לכל, רבים פונים אליו ומביעים תמיכה בעם היהודי.

הקהילה עצמה, מספר הרב, עוקבת אחר המתרחש בישראל בדאגה, מתפללת ותומכת ככל הניתן. הקהילה שולחת נציגים כמתנדבים לישראל ולדבריו על תושבי ישראל לחוש שיהודי העולם ניצבים לימינם בימים קשים אלה. "אנחנו לב אחד כל העם. זה לא שאנחנו איתכם, כי אנחנו כולנו זה אחד".

האם האירועים גוררים אחריהם כוונות לעלייה אצל יהודי בריטניה? הרב זובין משיב: "אנחנו כל הזמן חושבים על עלייה. זה חלק מהיהדות שלנו וחלק מההשקפה שלנו, אבל לא טוב לקבל החלטות מתוך פחד. צריך לעשות את זה מסיבות חיוביות. מדינת ישראל היא ברוך ה' מדינה בטוחה עם כלכלה מצוינת ואיכות חיים מהגבוהות בעולם, ואנחנו רוצים לבוא לארץ מהסיבות הטובות של אחדות, כלכלה, קשר לארץ ישראל ומדינת ישראל והחיים היהודיים שם".