הפרעות בזמן מבצע "שומר החומות"
הפרעות בזמן מבצע "שומר החומות"צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

הוועדה העממית בעיר לוד קוראת לציבור הערבי להשתתף באירוע לציון יום השנה השלישי למה שהם מגדירים "התקוממות הכבוד" ומוכר בישראל כמבצע 'שומר החומות'.

במוקד האירוע "צעדה שקטה" שתצא לדרכה ב-24 במאי בשעה אחת וחצי בצהריים מיד לאחר תפילת יום השישי מהמסגד אל-כביר.

בהודעה שפרסמה המצוטטת באתר "אל-ג’רמק" נאמר, כי "המדינה אחראית להבאת מתנחלים קיצונים מהתנחלויות בגדה שהצטרפו לקיצונים שחיים בינינו במטרה לתקוף ולאיים על הערבים. הטרוריסטים האלה הרגו את השהיד מוסא חסונה וגרמו לפציעות קשות לרבים מבני עמנו, בנוסף לתקיפת המקומות הקדושים, הרכוש והבתים של ערבים".

עוד נכתב בהודעה, "למרות דרישותינו המתמשכות מהגורמים הרשמיים לנקוט בצעדים המשפטיים הדרושים להענשת הטרוריסטים היהודים המסיתים, הרוצחים והתוקפים, המדינה עמדה בחיבוק ידיים ולא הזיזה אצבע. יתר על כן, היא נהגה בנו מדיניות של שלטון צבאי באמצעות צעדים של דיכוי, רדיפה מודיעינית וכפיית מדיניות של סתימת פיות ואפילו מנעו מאיתנו לזעוק".

הוועדה העממית בלוד האשימה את הרשויות בהסלמת מדיניות "הדיכוי המודיעיני והמשטרתי" המכוון נגד תושבי העיר וערביי ישראל בכלל, בציינה כי הרשויות מסייעות ל"מתנחל הטרוריסט לחמוק מעונש ובמקביל מטילות עונשים כבדים נגד צעירים ערבים בגלל שהם הביעו את זעמם על המדיניות הגזענית".