חגיגות הכנסת ספר התורהצילום: באדיבות המצלם

התרגשות עם שמחה ועצב: כאלף איש השתתפו אמש (א') בעכו בהכנסת ספר תורה לעילוי נשמת החייל עמיחי שמעון רובין הי"ד, ביום בו היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-24.

עמיחי נפל בשמחת תורה בקרב ליד כיסופים תוך כדי גילוי גבורה יוצאת דופן, כאשר המשיך להילחם במחבלים בגבורה גם לאחר שנפצע קשות כמה פעמים ובכך הציל את רבים נוספים. לאחר נפילתו, נתרמו איבריו לחמישה אנשים ובכך המשיך להציל חיים גם לאחר מותו.

בבית הוריו, התכנסו המשפחות שקיבלו את איבריו לציין ביחד עם משפחתו של עמיחי יום הולדת לעמיחי.

"מאז ההשתלות הקשר בינינו לבין המשפחות שזוכות להמשיך את חייו הוא מיוחד מאוד, כמעט מדי שבוע בשבוע אנחנו מתעדכנים בהחלמתם, משתפים בחדשות משפחתיות ושמחים בשמחתם, היה לנו חשוב להיפגש איתם במיוחד ביום ההולדת, שהוא בצורה כלשהי גם סוג של יום ההולדת שלהם. נפגשנו כולם יחד בביתנו וההתרגשות מכל הכיוונים הייתה גדולה, עם שמחה על החיים שזכו להמשיך ועל החיים שנגדעו", מספר ישי, אביו של עמיחי.

לאחר המפגש בבית המשפחה, יצאו יחדיו המשפחות להכנסת ספר תורה אל המכינה הקדם צבאית 'אבנר', בתהלוכת ענק ברחוב המרכזי בעיר בהשתתפות מאות אנשים בהם רבנים ואישי ציבור, משפחות שכולות מרחבי הארץ, חבריו הלוחמים של עמיחי שלחמו אתו ביום נפילתו, תלמידי ישיבות ומכינות, בני המשפחה, חברים ותושבים רבים.

בסיום הכנסת ספר התורה, השיקה משפחת רובין פרויקט נוסף להנצחת בנם ביום הולדתו – קמפיין "גיוס המונים", כאשר במקום גיוס כספים מגייסת המשפחה מעשים טובים.

בדף הקמפיין יכולים המשתתפים לבחור מעשים טובים אותם יעשו לזכרו של עמיחי, ביניהם חתימה על כרטיס אד"י, ומעשים טובים נוספים. "עמיחי ניחן ברגישות גבוהה לזולת והיה מקפיד לשים לב למי שבסביבתו. צעיר שכולו נתינה וחסד. התלבטנו כיצד נכון לציין את יום הולדתו והחלטנו יחד להוציא לדרך את הקמפיין. אנו מזמינים את כולם לבוא ולהצטרף, להרבות במעשים טובים ובכך לזכור את בננו", מסכם ישי רובין.

להצטרפות לקמפיין מעשים טובים - https://givechak.co.il/63337

מפגש המשפחות
מפגש המשפחותצילום: הלל רובין