תיעוד: פעילות לוחמי עוצבת הקומנדו במזרח רפיחצילום: דובר צה"ל

לוחמי עוצבת הקומנדו, ביניהן יחידות מגלן, אגוז וסיירת נח"ל בפיקוד אוגדה 162 נלחמים במזרח רפיח. הלוחמים פושטים בהכוונה מודיעינית על תשתיות טרור, מחסלים אויב ומאתרים עשרות פירים.

צוות הרחפנים של יחידת מגלן מסייע באיתור פירים ומחבלים אשר מהווים איום לכוחות צה"ל. במסגרת הפעילות במרחב, אותר מחבל אשר היה לקראת יציאה מפיר תת-קרקעי, לאחר הזיהוי, הכווינו הכוחות כלי טיס של חיל האוויר שחיסל את המחבל ואת הפיר בו שהה.

מכלול האש של עוצבת הקומנדו נותן סיוע ארטילרי ואווירי לכוחות המתמרנים ומשמיד מחבלים, תשתיות טרור ומבנים צבאיים רבים.

בנוסף, לוחמי יחידת אגוז איתרו אמצעי לחימה ומצלמות אשר היו תפורים בתוך כריות.

במקביל צוותי הקרב של חטיבת תחת אוגדה 98 ממשיכים בלחימה במרחב ג'בליה ופושטים על יעדי טרור.

הלוחמים איתרו אמצעי לחימה במתחם אונר"א וחיסלו מחבלים בקרבות פנים אל פנים.

לוחמי צק"ח 460 הכווינו כלי טיס של חיל האוויר שתקפו וחיסלו מחבלים אשר ירו נ"ט מוקדם יותר לעבר הלוחמים, ללא נפגעים לכוחותינו.

במהלך פעילות צק"ח 7 במרחב, לוחמים מיחידה 414 איתרו מספר מחבלים נושאים משגרי RPG בדרכם לתקוף את כוחותינו. הלוחמים הכווינו כלי טיס של חיל האוויר שתקף את המחבלים וחיסל אותם.

תיעוד: כוחות צה"ל פועלים בג'בליהצילום: דובר צה"ל

כוחות אוגדה 162 ממשיכים לפעול במרחב מזרח רפיח. חטיבת האש 215 הכווינה כלי טיס של חיל האוויר שחיסל מפקד בדרג הטקטי בארגון הטרור גא"פ, לצד שלושה מחבלים נוספים מהארגון אשר פעלו כנגד כוחותינו במרחב.

כוחות אוגדה 99 ממשיכים להילחם במרכז הרצועה, לוחמי צוות הקרב של חטיבה 679 חיסלו מספר מחבלים בירי טנקים והשמידו מספר מבנים צבאיים בהם הוטמנו מטענים ואמצעי לחימה נוספים.

מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר תקפו ביממה האחרונה כ-80 מטרות של ארגוני הטרור ברצועת עזה. בין המטרות שהותקפו, מחסני אמל"ח ומשגרים לצד מבנים צבאיים, חוליות מחבלים ותשתיות טרור נוספות.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל