משה סעדה
משה סעדהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת משה סעדה (הליכוד) תקף בראיון לרדיו 103fm את שר הביטחון יואב גלנט על מדיניותו בכל הנוגע ללחימה בעזה וכן התייחס גם לסוגיית 'היום שאחרי' ברצועה.

"כל העניין היה למי אנחנו מעבירים את השליטה. לא יכול להיות שנחשוב שמישהו אחר יעשה את העבודה במקומנו", אמר סעדה בנוגע לשליטה ביום שאחרי. "גלנט שלח את הילדים שלנו להילחם שם, לא ייתכן שעל מגש הכסף הזה נעביר את השליטה לחמאס".

"מה שאמרתי לו, לא ייתכן שנעביר נשקים עכשיו לפלסטיני כזה או אחר, שזו מכבסת מילים לרשות, שאנחנו יודעים טוב מאוד שזה מגיע לחמאס, כמו שהסיוע מגיע לחמאס. מי יילחם נגד החמאס? ארגון פלסטיני כזה או אחר?"

סעדה המשיך וטען כי "מה שהוא דיבר לא ריאלי, עם כל הכבוד לשר הביטחון. אתה שולח את החיילים לסכן את עצמם, אני מצפה ממך בשעת מלחמה לא להעביר על מגש של כסף לרשות הפלסטינית את עזה. אני חושב שאנחנו מנצחים מלחמה כרגע, בכל קרב צה"ל מנצח, חמאס התפרק מהמסגרות שלו. צה"ל מנצח בכל חזית".

לאור אמירותיו ביקשה המגישה ענת דוידוב להזכיר את הירי שבוצע לעבר יישובי הדרום והצפון בימים האחרונים על ידי ארגוני הטרור שעל גבולות המדינה, וח"כ סעדה הדגיש: "מלחמות בעולם לא נגמרות ביום יומיים. אנחנו הולכים לתקופה לא פשוטה עד שנצליח להשמיד את חמאס. בסופה של אותה תקופה נצטרך למצוא גורם, מקווה יחד עם ערב הסעודית, שיש להם אינטרס יחד עם ישראל להציב פה גוף, ארגון, שיעשה חשיבה מחודשת ליחסים מול מדינת ישראל. ערב הסעודית ומדינות המפרץ שינו את כל מערכת החינוך ביחס לתפיסה שלהם של מדינת ישראל. אני מאמין שזה יכול לקרות גם פה, אבל צריך להגיד את האמת".

"לא רציני לחשוב שמישהו יילחם במקומנו נגד החמאס. אמרתי שחובה לגייס את החרדים. אנחנו רוצים לגייס את החרדים, וזה תהליך וזה קורה, גם שר הביטחון לא אומר אמת, כי זה לא יפתור את הבעיה מחר. חובה לגייס את החרדים, זה לא תהליך שהולך להיות מחר בבוקר. זה יקרה, אני אעמוד בהבטחה - חרדים חייבים להתגייס במדינת ישראל, כי האלונקה הזו כבדה מנשוא. אי אפשר שחלק מסוים של האוכלוסייה, חלק קטן, יסחוב עליו", אמר.

נוסף על כך התייחס חבר הכנסת לדרישת התובע בבית הדין הפלילי בהאג להוציא צווי מעצר לנתניהו, גלנט ובכירי חמאס. "אין פה משפט, יש פה עלילת דם אנטישמית של 2024. הטענה המרכזית של התובע שמדינת ישראל מרעיבה את העזתים. איך אפשר לטעון את זה כשיש לה גבול מול מצרים? מדינת ישראל אפשרה להעביר אספקה מהים, האוויר ומהיבשה. מה שצריך לעשות, צריך להגיד שבית המשפט הזה כרגע מה שהוא מייצר זו עלילת דם אנטישמית".

"אתה חייב שיהיה חשד סביר למעשים, לא לאמירות. אתה חייב שהמדינה שאתה מוציא נגדה צו היא לא חוקרת את עצמה. אם תקרא את ההחלטה שלו, היא נובעת אך ורק ממניעים אנטישמיים", תקף.