הפרשן עמית סגל מפרט בסרטון שפרסם כיצד הנסיגות של ישראל לאורך השנים והכניעה לאויב גורמות להרג.

"אי אפשר לפתוח טלוויזיה בזמן האחרון בלי לשמוע את הבכיר התורן קורא לעצור את המלחמה", פתח עמית סגל את דבריו, "ומה לגבי מיטוט חמאס וחיסול סינוואר? זה אל תדאגו אם אומרים, תמיד נוכל לחדש את האש".

בעניין אוסלו אמר: "נסיגה מעזה, השארת ארגון טרור פלסטיני חמוש, 'הכל הפיך', זה מוכר לי מאיפשהו, למשל בהסכמי אוסלו כבר אז דנו על נסיגה של כוחות צה"ל מעזה ולהשאיר שם ארגון חמוש, במקרה הזה אש"ף".

סגל ציטט את "נביא השמאל, הסופר הגדול עמוס עוז, 'אם הפלסטינים ימשיכו בטרור כי אז תוכל ישראל לסגור על פלסטין ולפרק אותה'. הסוף ידוע, הפלסטינים המשיכו בטרור, לא פרקנו את פלסטין והראשון שקרא לא לפרק אותה זה עמוס עוז עצמו".

הוא המשיך: "שבע שנים אחר כך, מדובר על נסיגה בדרום לבנון, מרצועת הביטחון שישראל שהתה בה שנים רבות. ראש הממשלה דאז אהוד ברק, הוא אומר אנחנו ניסוג, אבל מרגיע, אם רק ירו עלינו כדור אחד, ניכנס בהם בכל הכוח".

בהמשך התייחס סגל לנסיגה בהתנתקות. "שלא לדבר כמובן על ההתנתקות ב-2005, ראש הממשלה אריאל שרון אומר, מזהיר ערב ההתנתקות, 'אלה שימשיכו להילחם בנו יפגשו בצה"ל ובזרועות הביטחון במלוא עוצמתם'. אחת הסיבות הקבועות לנסיגות היא הטענה שכשכוחות צה"ל פועלים מעבר לגבולות הריבוניים של המדינה הם פוגעים בלגיטימציה שלה ולכן אם ניסוג אל הגבול הבין לאומי - אנחנו נטען מחדש את הלגיטימציה ואז נוכל להשתמש בבטרייה הזאת כדי להיכנס בהם בכל הכוח אם הם רק יעזו לתקוף אותנו משם".

סגל ציטט את דבריו של טומי לפיד כשר המשפטים. "קשה להאמין, אבל בדיון המכריע על ההתנתקות לפני 20 שנה, שר המשפטים, טומי לפידי, הסביר שאנטישמיות בעולם ובאוניברסיטאות היא בגלל שאנחנו פועלים בעזה".

"לצערנו", אמר סגל, "אנחנו בתוך ניסוי שנמשך כמעט 20 שנה. קבוצת הניסוי, רצועת עזה, קבוצת הביקורת יהודה ושומרון. מרצועת עזה יצאנו, ליהודה ושומרון נכנסנו. אז איפה הייתם מצפים שהיחס הבין לאומי יהיה גרוע יותר? כמובן שביהודה ושומרון, רק שבפועל קרה בדיוק הפוך".

הוא הסביר: "ב-2009, שרת החוץ ציפי ליבני חומקת ברגע האחרון ממעצר בלונדון בגלל מבצע עופרת יצוקה בעזה. ב-2010 הפגנות המוניות ברחבי אירופה בגלל משט המרמרה לעזה, אחר כך דוח גולדסטון באותה שנה מאשים את ישראל בפשעי מלחמה, לא ביהודה ושומרון, בעזה. וכמובן צווי המעצר הבינלאומיים שיוצאים עכשיו אחרי טבח נורא של 1500 איש ברצועת עזה".

לסיכום אמר סגל: "בעיני העולם כאשר אתה בורח, מפנה ועוקר, אתה לא מגייס לעצמך אשראי בינלאומי, אלא אתה משלם חוב למי שהאדמה כנראה שלו. חוב בריבית של שוק אפור, ואם אנחנו יודעים משהו על שוק אפור, זה שבסוף הבריונים תמיד ידפקו לך בדלת, עם אלה גדולה, ועם חשבון לתשלום.