יריד העלייה
יריד העלייהצילום: דוברות

מאבטחי היריד בצרפת של משרד העלייה והקליטה והסוכנות היהודית הותקפו באלימות באירוע על ידי מפגינים פרו פלסטינים שניסו לפרוץ לאולם.

התקיפה התרחשה ביריד העלייה שנערך בליון שבצרפת. בעקבות האירוע האנטישמי, משטרת ליון הקדימה את סגירת היריד ופיזרה את הנוכחים. בזמן היריד התקיימה בעיר הפגנה פרו פלסטינית.

השר אופיר סופר הגיב: "אני רואה בחומרה רבה את התקיפה על רקע אנטישמי במהלך יריד עלייה בעיר ליון וקורא לממשלת צרפת לפעול מיידית כנגד האנטישמיות ולהפעיל יד קשה כנגד תומכי סינוואר ומעשי הטבח ב-7.10".

הוא הוסיף: "משרד העלייה והקליטה מסכם שלושה ימים מוצלחים מאוד בירידי עלייה שהתקיימו בפריז, מרסיי וליון. ירידים בהם נכחו למעלה מ-3,000 משתתפים שהביעו התעניינות בעלייה לישראל".

בסוכנות היהודית הגיבו: "הערב, כשעה וחצי לאחר שהיריד החל, התקרבו מספר מפגינים מחוץ לאולם בו נערך היריד והחלו לתקוף את המאבטחים. המשטרה שאיבטחה את המקום, התערבה מייד ועצרה את התוקפים. בשום שלב לא נכנסו התוקפים לאולם ולא נשקפה סכנה למשתתפי היריד".

בסוכנות היהודית מדגישים כי בירידי העלייה המתקיימים בימים אלה בצרפת ובמקומות נוספים ננקטים כל סידורי האבטחה הנדרשים בתיאום בין הסוכנות היהודית למשטרה המקומית.