שירה, אימה של לירי אלבג, שתועדה בסרטון חטיפת התצפיתניותחדשות 13

שירה, אימה של לירי אלבג שתועדה בסרטון חטיפת התצפיתניות, התייחסה הערב לתיעוד הקשה שפורסם וסיפרה כי כבר לפני כחודש וחצי צפתה בו.

"אנחנו ביום ה-229 והיום הפסקתי לנשום. זה קשה לנו נורא", פתחה שירה את דבריה בראיון לחדשות 13. "אני צפיתי בסרטון כבר לפני חודש וחצי, אני בין האמהות היחידות שצפו בו, כי הוא קשה, אבל לקחתי החלטה עם עצמי שאני צריכה לחוות ולהרגיש את כל מה שלירי עוברת שם".

היא סיפרה כי "ביום העצמאות נסענו בפעם הראשונה לבסיס והבנו את גודל האירוע שהיה שם. עם כל זה שראינו את הסרטון, רק כשהיינו בבסיס הבנו מה קרה שם. הבנות היקרות שלנו הן כולן כל כך אמיצות, ולחשוב ששעתיים הן ישבו שם, על קיר, כמו כיתת יורים, איימו עליהן כל הזמן, זה בין חיים למוות. הן לא ידעו שחוטפים אותן, לא ידעו מה הולכים לעשות להן".

על בתה סיפרה: "לירי ילדה חזקה ואמיצה מאוד, היא יודעת לקרוא סיטואציות אבל אנחנו לא יודעים אם היא לא הבינה את גודל האירוע ובגלל זה היא התנהגה ככה. באותו יום היא לא שידרה לחץ בכלל, וגם כשהיא שלחה לנו הודעה שכנראה יש פשיטה היא לא שידרה לחץ, לעומת שאר הבנות ששמענו שנפרדו מהמשפחות. לירי רק אמרה לנו שהכל בסדר, אז או שהיא לא רצתה להדאיג אותנו, או שהיא לא הבינה מה קורה שם".

"יצאנו עם הסרטון הזה גם בשביל שהעולם יראה ולא יישכח", הסבירה אלבג, "ואנחנו מקווים שזה יופץ בכל המקומות, כדי שכולם יראו מה חמאס עשה לנו ב-7 באוקטובר. הבנות האלה היו אמיצות ואני מקווה שמקבלי הההחלטות גם יהיו אמיצים וייקחו החלטות אמיצות".

בתגובה לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו הערב, שטען כי "נמשיך לעשות הכל כדי להשיבן הביתה", אמרה אלבג: "במבחן התוצאה לא עושים הכל, כי החטופים לא פה. נאמר לנו בזמן האחרון גם שנעשו הרבה טעויות בדרך. אז אם אתם יודעים שעשיתם טעויות - תהיו מספיק אמיצים כדי לקחת החלטה עכשיו ותדאגו לחזור לשולחן המשא ומתן. לא יכול להיות ששבועיים לא דנים בעניין החטופים".