הרב דוד אמיתי ויעקב ניצן חונכים את החדרצילום: באדיבות המצלם

בישיבת אבינועם באביתר שבשומרון נחנך חדר על שם גלעד ניצן הי"ד, לוחם בסיירת גבעתי ובוגר הישיבה שנפל בקרב ברצועת עזה, במעמד ראש הישיבה הרב דוד אמיתי, מנכ"ל מוסדות אלון מורה אליסף פרשן, בני משפחה, חברים ובני הישיבה.

"היום יישמנו בפשטות את מה שגלעד ביקש שנמשיך - ישוב ארץ ישראל והאדרת אור התורה", מסביר אביו יעקב ניצן לערוץ 7. הוא מרחיב על יישום הצוואה של גלעד. "אחרי שגלעד נהרג הגיע אלינו חבר ואמר לנו: לפני שגלעד נכנס לעזה הוא שלח לי הודעה קולית שאמסור אותה אם יקרה לו משהו אך לצערנו ההודעה נמחקה לו, הצטערנו, ואז לאחר מספר שבועות הביאו לנו את הציוד של גלעד מהצבא, קיבלנו גם את הטלפון ואף הצלחנו לפתוח אותו".

בצוואתו הדגיש גלעד כי כל חסכונותיו יתרמו ליישוב הארץ ובניין התורה. "אחד הדברים שהוא ביקש שאת כל החסכונות שלו נתרום ליישוב ארץ ישראל ולהגדלת התורה ולהאדרתה, עשינו כצוואתו". הוא מסביר את הבחירה דווקא בישיבת אביתר. "לישיבה של הרב דוד אמיתי באביתר גלעד היה מגיע בכל זמן פנוי שהיה בבית, היה מאוד מחובר לרבנים ולאווירה, גם שיצא משם ועשה שירות מלא זה לא מנע ממנו להיות מחובר ואפילו חיזק יותר, לכן אך טבעי שחדר גלעד יוקם שם".

המזוזה בפתח החדר נחנכה על ידי ראש הישיבה הרב דוד אמיתי ואביו יעקב ניצן. "קבענו מזוזה ביחד כי לדמות הזו של גלעד היו שני אבות - אבא ביולוגי ואבא רוחני הרב דוד אמיתי. דיברנו על השילוב באישיות שלו שהוא היה גם החבר הכי טוב של כולם וגם מלא בשמחת חיים אדירה.

גלעד יצא בשמחת תורה מתוך הישיבה כי הוא רצה להיות בחג דווקא בישיבה, הוא הגיע עם הרכב של אשתי ובבוקרו של חג החזיר אותו לשילה והצטרף עם רכב של חבר לעזה, כעת אנחנו חזרנו לישיבה והקמנו חדר לימוד", מסכם ניצן.