חנן יבלונקה ז"ל
חנן יבלונקה ז"לצילום: באדיבות המשפחה

אביבית ואורית יבלונקה, אחיותיו של חנן יבלונקה ז"ל שגופתו הוחזרה מעזה, קיבלו את הבשורה הקשה שיקירם אינו בין החיים.

"התעוררנו לבוקר שחור, אנחנו מרוסקים ושבורים, לא יודעים איך להתמודד עם זה, לא חלמנו על זה. אנחנו נעשה לוויה 'להשבת החטופים יחד עם חנן' וקוראים לכולם לבוא", אמרו האחיות בראיון לכאן חדשות.

ראובן יבלונקה, אביו של חנן, סיפר שקיבל את ההודעה על חילוץ גופת בנו מחברים.

"בשבע בבוקר צלצלו אלי חברים ושאלו אם זה נכון, לא ידעתי מה רוצים ממני. כנראה בטלגרם וברשתות הודיעו. בשמונה וחצי דיברו איתנו מהצבא".

"אני גאה בחיילי צה"ל שהחזירו לי את חנן הביתה אבל אני רוצה שיחזירו את כל החטופים הביתה. לא אהיה שקט עד שכולם יחזרו", דברי יבלונקה.

צה"ל הודיע היום (שישי) כי גופותיהם של אוריון הרננדז, בן 30 ממקסיקו, מישל ניסנבאום, בן 59 משדרות וחנן יבלונקה, בן 42 מתל אביב חולצו ממנהרה בג'באליה אתמול והושבו לישראל.

אוריון הרננדז היה תייר ממקסיקו שנחטף מהמסיבה ברעים ומ-7 באוקטובר לא היה מידע על גורלו. הרננדז, אזרח צרפת, היה בן זוגה של שני לוק בת ה-22 שנחטפה גם היא לרצועת עזה מהמסיבה ברעים וגופתה חולצה מעזה בשבוע שעבר.

חנן יבלונקה נחטף מהמסיבה ברעים והוגדר נעדר במשך 90 ימים עד שב-21 בפברואר 2024 הודיע צה"ל למשפחתו כי הוא נחטף לעזה.

מישל ניסנבאום היה תושב שדרות. בתו חן מכלוף, סיפרה כי אביה נסע בבוקר 7 באוקטובר לחלץ את נכדתו בת ה-4 מבסיס אוגדת עזה שם שהתה עם אביה, איש קבע, במהלך סוף השבוע. בסביבות השעה 7 כאשר ניסתה משפחתו של מישל להשיגו ענו מחבלים לשיחת הטלפון, רכבו של מישל נמצא שרוף.