נסראללה
נסראללהצילום: צילום מסך

חסן נסראללה, מנהיג חיזבאללה, אומר כי "מבול אל-אקצה" (מתקפת חמאס בשבעה באוקטובר) הביא לשינוי מהותי ביחס של העולם כלפי ישראל הנתונה על פי תפיסתה תחת איום קיומי.

בטקס לזכר נשיא איראן לשעבר איבראהים ראיסי ופמלייתו שנהרגו בתאונת מסוק בשבוע שעבר אמר נסראללה, כי משמעות החלטת ישראל להמשיך ב"תוקפנות" ברצועת עזה שהיא הולכת לאבדון לאחר שהיא לא הצליחה להשיג ולו יעד אחד מהיעדים שהציבה לעצמה.

נסראללה ציין, כי נתניהו התנער מראשי מנגנוני הביטחון כאשר טען שהם לא סיפקו לו הערכת מצב נכונה של האיומים מרצועת עזה, ובציבור הישראלי קיים קונצנזוס שישראל חוותה אירוע שלא היה לו תקדים בתולדותיה.

עוד אמר נסראללה, כי ההכרה של מדינות אירופה במדינת פלסטין וההליכים נגד ישראל בבית המשפט הבינלאומי הם פועל יוצא של "מבול אל-אקצה" והפסד גדול לישראל. הוא הודה ושיבח את המרצים והסטודנטים בכל העולם המפגינים למען העם הפלסטיני.

לדבריו, חיזבאללה למדה היטב את דרכי הפעולה האפשריות של ישראל בלבנון, והמטרה הראשונה של הארגון היא לסייע לעזה והשנייה למנוע כל פעולה מקדימה של ישראל בלבנון.

"עזה הנצורה הפתיעה אתכם בשבעה באוקטובר. ההתנגדות (חיזבאללה) בלבנון הפתיעה אתכם ב-8 באוקטובר בפתיחת החזית, תימן הפתיעה אותכם בכניסה למערכה בכוח, עצמה וגבורה. עיראק הפתעה אתכם. איראן הפתיעה אתכם בטילים וכלי הטיס הבלתי מאוישים ובהבטחה הישרה שלה", אמר נסראללה שהוסיף כי על ישראל לצפות שגם חיזבאללה מכין "הפתעות".