הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסףצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף מתח היום (ראשון) ביקורת חריפה על שופטי בג"ץ שהחליטו לעצור תקצוב לישיבות ולכוללים לאחר שפקע תוקף חוק הפטור מגיוס.

"אלה השופטים האהבלים האלו, במקום שיתנו יותר כסף לישיבות, נותנים גרושים לאברכים", אמר הרב יוסף באירוע שנערך בירושלים לרגל ל"ג בעומר. "במקום שיעלו את זה, הלכו וקיצצו, כבר כמעט חודשיים אין כסף לעולם הישיבות. איפה השכל שלכם? נמצאים במצב כזה קשה, במצב של מלחמה צריך זכויות לעם ישראל. במקום לחזק את זה, אתם כורתים את הענף שיושבים עליו".

עוד אמר: "התורה שלנו מסייעת לחיילים שלנו, לכל הפצועים. אם הקדוש ברוך הוא ייתן להם שכל, יחזירו בחזרה את כל התקציבים. בימים כתיקונם היו צריכים לפרוש מהממשלה, איזו ממשלה זו? הם מחכים שיילכו לממשלה עם השמאל ואז מה שנרצה יתנו לנו בשעה שבימין עושים לנו כל הזמן צרות".

לפני כחודשיים עורר הרב יוסף סערה כשאמר כי "יש בחורים שהולכים שם למילואים, לא כולם זוכים ללמוד תורה. כולם זכו להיות אברכים שפטורים מהצבא? אבל שבט לוי פטור מהצבא. לא לוקחים אותם, בשום פנים ואופן. יהיה מה שיהיה. אם יכריחו אותנו ללכת לצבא – ניסע כולנו לחוץ לארץ. נקנה כרטיסים... אין דבר כזה".

"כל החילונים האלו שלא מבינים את זה, הם צריכים להבין שבלי התורה, בלי הכוללים, בלי הישיבות – לא היה קיום, לא הייתה הצלחה לצבא", הוסיף הרב הראשי. "החיילים מצליחים בזכות בני התורה. רבותיי, כל אחד צריך לומר את זה בגאווה. כן, אנחנו עוסקים בתורה, והתורה היא זו שמגינה עלינו".