במערכת הפוליטית הגיבו לפרסום תיעוד האלימות המשטרתית הקשה במירון כלפי הקשיש החרדי שהוטח ארצה ונפצע.

"המראה המזעזע של שוטר מג"ב מפיל ארצה באלימות בוטה יהודי מבוגר או שוטר נוסף שיורה באוויר באירוע אזרחי צובטת לב כל אחד ולא מתקבלת על הדעת. אני דורש להדיח באופן מיידי את השוטרים האלימים", אמר שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש בתגובה לסרטון המחריד.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב ואמר: "דרשתי מהמשטרה דין וחשבון לגבי מקרי אלימות שבו שוטר פגע בצורה קשה באדם מבוגר בהר מירון ושוטר אחר ירה באוויר. אני מגנה בכל תוקף מקרי אלימות של שוטרים נגד אזרחים".

"במהלך כל היום הענקתי גיבוי מלא לשוטרים, ללוחמי מג"ב וכוחות הביטחון שעשו הכל כדי לשמור על הר מירון מפני סכנת נפשות של ממש. אבל אין מנוס כשיש תיעודים חריגים כשמדובר באלימות בחסרי ישע, מבוגרים ונשים, לגנות. ולדרוש מהמשטרה לקבל עליהם דין וחשבון".

מאוחר יותר שוחח בן גביר עם מפקד מג"ב ניצב בריק יצחק והשניים סיכמו כי השוטר שהטיח באכזריות אדם מבוגר לרצפה, השוטר שירה באוויר והשוטרת שהכתה אישה מבוגרת במהלך האירועים במירון, כולם אנשי מילואים, יושעו עד לסיום הבירור.

שר הדתות מיכאל מלכיאלי אמר בתגובה כי "מראה לא נתפס שאין כל דרך לעבור עליו לסדר היום, ימוצא הדין לאלתר עם הפורעים! אין אפשרות לדלג את הפשע הזה".

יו"ר וועדת הבריאות ח"כ יוני משריקי מסר כי "אין ולא תהיה שום הצדקה לסיכון חייו של קשיש חסר ישע והטחתו על הארץ באכזריות ובחוסר חמלה. אני קורא למח"ש ולמג"ב לחקור את האירוע ולמצות עד תום הליכים את הדין עם המעורבים".

סגן שר החקלאות ח"כ משה אבוטבול אמר כי "הטחתו של האדם הקשיש על הרצפה באכזריות ובברוטליות בלי רחמים על ידי שוטר מג"ב. דבר שאסור לעבור עליו לסדר היום. אני קורא למשטרה ומח"ש למצות את הדין ולהדיח את השוטרים האלימים עוד היום".

סגה"ש אורי מקלב אמר כי "התנהגות ברברית זו של השוטרים לא מוצדקת, יש להשעות לא רק את השוטר המכה אלא את כל קבוצת השוטרים במקום שלא טרחו לגשת ולהעניק סיוע ועזרה, לצערינו תרבות זו של אלימות במשטרה מראה על כשל מוחלט בהכשרה שלהם, הבעיה נעוצה בכך שהם נשארים במשטרה ומכסים זה על זה, - גם אם לא היה צריך להיות במקום אין שום הצדקה להתנהג באלימות שכזו.

סגן שר התרבות ח"כ יעקב טסלר אמר כי "הזדעזעתי נוכח מקרי אלימות קשים מצד שוטרים היום במירון, ובפרט התיעוד הנורא בו שוטר מג"ב מטיח לרצפה באכזריות אדם מבוגר שאינו מתנגד וללא כל סיבה. מדובר במקרה חריג ומקומם ביותר. פניתי הערב לשר לבטחון לאומי ולמפכ"ל המשטרה להורות על פיטוריו המידיים של השוטר האלים ולהעמדתו לדין. אין מקום לאלימות גסה ומסוכנת בשירות הציבורי".

מהמשטרה נמסר: "החל משעות הבוקר אלפי אנשים הגיעו לאזור מתחם הקבר תוך שהם מפרים את צו אלוף פיקוד העורף ואת החוק, מתעמתים עם שוטרים וגורמים נזקים לרכוש שהוצב במקום לשם שמירה על בטחונם".

"19 שוטרים פונו לקבלת טיפול רפואי לאחר שהושלכו לכיוון מוטות ברזל, זכוכיות וחפצים שונים. כמו כן, פגעו המפגיעים באמצעים ורכוש שהוקם במקום לשם שמירה על בטחונם. עד כה הורחקו מהמקום מעל ל-1000 אנשים לא מורשים ועוד אלפים נחסמו בכבישים המובילים לאתר".

עוד אמרו במשטרה: "בהמשך לסרטון בו נראה לוחם מג"ב במילואים שדחף אדם מבוגר במירון - נבהיר כי אנו רואים בחומרה את ההתנהלות ובהתאם הלוחם הורחק מפעילות עד לבירור האירוע. כמו כן, שאר האירועים יבדקו ויופקו לקחים בהתאם".