מזמור לתודה בהלוויהצילום: באדיבות המצלם

אחיו של סמ"ר בצלאל צבי קובץ שנפטר היום (ראשון) מפצעיו לאחר שנפצע באורח אנוש בעזה, נפרד ממנו בבית העלמין בהר המנוחות באמירת "מזמור לתודה".

"אני מאמין בזה בלב שלם, כשם שאדם צריך להודות על הטובה כך הוא צריך להודות על הרעה", אמר הערב האח השכול במסע ההלוויה.

הוא הוסיף כי "במבט פשוט זה באמת רע, זה לא נעים, לא כיף, אבל לברך על סיטואציה כזאת זו זכות שלא תיפול בחלקי עוד פעם בעזרת השם".

הוא פנה לנוכחים בהלוויה וביקש מהם להצטרף אליו באמירת "מזמור לתודה". "אז אם אתם יכולים להצטרף יחד איתי ואני אגיד מזמור לתודה. זה מורכב, אנחנו ננשום עמוק בלי למצמץ", אמר והוסיף בקשת מחילה מאחיו.

מותו של קובץ נקבע מוקדם יותר היום בבית החולים סורוקה. קובץ בן ה-20 מירושלים, לוחם בגדוד נצח יהודה בחטיבת כפיר, הוא בוגר ישיבת ההסדר החרדית 'בצוותא'.

יוסי לוי, מנכ"ל עמותת נצח יהודה, סיפר על קובץ בשיחה עם N12: "בצלאל הגיע אליי לפני כשנתיים וביקש להצטרף למכינת בצוותא לקראת גיוס צבאי. בשירות הוא התקדם מהר, יצא לפיקוד והפך למפקד כיתה. בשבוע שעבר הוא היה אמור להתחיל את ההכנה לקורס קצינים. הוא לא הספיק ונפצע אנוש בתקרית בצפון רצועת עזה".

לוי הוסיף וסיפר כי "בצלאל היה נער מפוצץ במוטיבציה, חשב תמיד איך להתקדם ואיך להפוך ללוחם מצטיין. הוא התגייס לנצח יהודה ומפקדיו מעידים עליו שהוא תמיד היה מגדיל ראש וחושב קדימה. באותו יום שבו הוא נפצע, נפל סגן מפקד הפלוגה שלו סרן ישראל יודקין וקצין נוסף מהפלוגה אליהו אמסלם".