ביידן וטראמפ
ביידן וטראמפצילום: יונתן זינדל, אריה לייב אברמס, פלאש 90

הבחירות לנשיאות ארה"ב: הסקרים האחרונים שפורסמו מצביעים על שוויון כמעט מוחלט בין הנשיא לשעבר דונלד טראמפ לנשיא ביידן, כאשר בחלק מהסקרים טראמפ זוכה לאחוזים בודדים יותר מאשר ביידן.

שקלול כל הסקרים נכון לתאריך 26 במאי מצביע על יתרון של אחוז וחצי בלבד לטראמפ, שזוכה בממוצע ל-41.4 אחוזים מול 39.9 לביידן. בסקר של "מכללת אמרסון" שנערך בתאריכים 21-23 במאי זוכה טראמפ ב-44 אחוזים מול 39 לביידן, כאשר יתר המועמדים זוכים באחוזים בודדים.

במירוץ ראש בראש של טראמפ מול ביידן בלבד, נרשם שוויון בסקר של מכלתת אמרסון עם 50 אחוזים לכל אחד. סקר נוסף של ה"אקונומיסט" יחד עם מרכז מחקרי דעת הקהל YouGov שהתקיים בתאריכים 19-21 מאי מעלה כי טראמפ מוביל באחוז אחד בלבד, עם 41 אחוזים מול 40 לביידן.

הבשורה הטובה מבחינת טראמפ היא כי הוא ממשיך להוביל במרבית המדינות המתנדנדות, שיכריעו ככל הנראה את הבחירות.

כל הסקרים האחרונים מראים באופן עקבי שטראמפ מוביל על ביידן ברוב מתוך שבע המדינות המתנדנדות - אריזונה, מישיגן, ויסקונסין, נבדה, ג'ורג'יה, צפון קרוליינה ופנסילבניה. בבחירות בשנת 2020 ניצח ביידן כמעט בכל המדינות האלו, מלבד צפון קרוליינה.

סקר נוסף של רשת "פוקס ניוז" מצא כי טראמפ מוביל בנקודה אחת על ביידן, וסקר של סוכנות הידיעות רויטרס יחד עם מרכז הסקרים איפסוס העלה כי טראמפ וביידן היו בשוויון מוחלט.