עופר כסיף
עופר כסיףצילום: יואב דודקביץ/TPS

ח"כ אלמוג כהן הגיש היום (שני) קובלנה לוועדת האתיקה כנגד ח"כ עופר כסיף בגין אמירתו אמש כי צה"ל מבצע "רצח-עם" בחיסול המבוקשים ברפיח.

כהן אמר כי "עופר כסיף שנישאר בכנסת בזכות טוב ליבם של: גנץ, לפיד, אייזנקוט ובן-ברק, 2 רמטכ"לים, סגן ראש מוסד, ומנחית מסוקים מקצועי, ממשיך להוציא דיבתם של חיילי צה"ל שפועלים על פי הדין הבין-לאומי וכל זה בעודו בכנסת ישראל. כל צעד שלו בבית הנבחרים הישראלי הוא חרפה".

אתמול פרסם כסיף פוסט ברשת החברתית X בה כתב בעברית ובאנגלית בהתייחס לתקיפה ברפיח: "טבח ברפיח. פושעי ג'נוסייד עזה - לדין!".

לפני כשבועיים הגיש כסיף קובלנה לועדת האתיקה של הכנסת נגד השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר - לאחר שכינה אותו במליאת הכנסת "מחבל" ו"תומך טרור".

בקובלנה טען כסיף כי "התנהלותה של המבזה חורגת ממישור ההפרעה לדיון הפורמלי ונוגעת גם בתוכן הדברים המהותי. הוא השתמש בשפה מסיתה ושקרית כנגד חה"כ כסיף וכינה אותו בין היתר בהתבטאויות אסורות ומסיתות".

"דברים אלו יפים גם במקרה זה, בו הואשם הקובל בהיותו מחבל תומך בטרור. המדובר בהכפשות כחלק ממסע הסתה פוליטי לאומני ורדיפה אישית כנגד חה"כ כסיף. העובדה כי שר בממשלה, ועוד מי שאמון על רשויות אכיפת החוק, מנצל את מליאת הכנסת לצורך הסתה אסורה ופוגענית הינה חמורה שבעתיים", לשון הקובלנה.

השר בן גביר השיב: "קובלנה זו לא הייתה צריכה לבוא לעולם, היות שהיא הוגשה בחוסר ניקיון כפיים כה מובהק. ממש באותו הדיון במליאה, הכפיש הקובל את הח"מ והכריז שהוא 'טרוריסט שדם של הנופלים על הידיים שלו, הדם של תושבי הנגב על הידיים שלך', וכינה את יו"ר המליאה 'בריון אלים' מספר פעמים, ובשל כך אף הוצא מהמליאה. חבר כנסת לא יכול לצעוק ולהכפיש ואז למהר ולהגיש קובלנה כי השיבו לו. על כן קובלנה זו חייבת להידחות על הסף. למותר לציין כי רוב חברי ועדת האתיקה, לרבות היו"ר, הצביעו במליאה בעד הדחתו של חבר הכנסת עופר כסיף, ולא בכדי".