הרב אברהם קרויזר
הרב אברהם קרויזרצילום: Chaim Goldberg/Flash90

הרב אברהם קרויזר בן ה-80, שהותקף אמש (ראשון) באלימות קשה על ידי שוטר במירון, פירט הבוקר את השתלשלות האירוע עד שהוטח ארצה.

"הייתי שם לראות אם יפתחו את המחסום או לא, ובינתיים ישבתי בצד וקראתי פרקי תהילים", סיפר הרב קרויזר לאתר 'בחדרי חרדים'.

הוא הסביר כיצד הגיע למקום: "חשבתי שאולי בהמשך יפתחו לי את המחסום למעבר, כי כמה רגעים קודם ראיתי אדם זקן שמלווה בשני ילדיו ואפשרו לו. אז גם אני שמבוגר מן הסתם ייאפשרו לו".

"אבל השוטרים אמרו לי שלא מאפשרים לי לעבור, אז עשיתי את דרכי חזרה למקום בצד שבו הייתי", המשיך לספר ושחזר כי "תוך כדי שאני עושה את דרכי חזרה, השוטר רץ מאחריי ותוך כדי ריצה הוא צועק לי שהוא לא מאפשר לי לחזור למקומי, ואז תוך כדי ריצה הוא דחף אותי בחוזקה ונפלתי על הפנים".

"כל הפנים כאבו ועשו לי תפרים בבית חולים", הוסיף וכשנשאל האם יסלח לו השיב: "זה עניין האישי שלי זה עניין אחר, אם יחזור בתשובה אז אדרבה, רק שלא יחזור שוב על הדברים האלו".

ביממה האחרונה נרשמו עימותים אלימים בין שוטרים למבקרים שניסו לעלות בכוח למירון. בתיעוד קשה לצפיה שפורסם אמש נראים שוטרים דוחפים את הרב קרויזר שביקש להתפלל במירון והטיחו אותו ארצה.

בתיעוד נוסף נראה שוטר שולף אקדח ויורה באוויר במהלך עימות עם אזרחים שעלו למירון. בתיעוד נראה שוטר מכה באגרוף אדם חרדי שניסה לעבור ולאחר מכן שולף אקדח ויורה באוויר, לכאורה ללא שנשקפו סכנה או איום על חייו.

השר בן גביר שוחח עם מפקד מג"ב ניצב בריק יצחק והשניים סיכמו כי השוטר שהטיח באכזריות אדם מבוגר לרצפה, השוטר שירה באוויר ושוטרת שהכתה אישה מבוגרת במהלך האירועים במירון, כולם אנשי מילואים, יושעו עד לסיום הבירור.

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה את ההתנהלות ובהתאם הלוחם באירוע המדובר הורחק מפעילות מבצעית וזאת עד לבירור הנסיבות והפרטים. יודגש, כי במהלך פעילות המשטרה לאבטחת מתחם קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון, אלפי אנשים הגיעו לאזור מתחם הקבר תוך שהם מפרים את צו אלוף פיקוד העורף ואת החוק, התעמתו עם שוטרים וגרמו נזקים לרכוש שהוצב במקום לשם שמירה על בטחונם. במהלך האירועים 41 שוטרים נפצעו ממוטות ברזל, אבנים, זכוכיות וחפצים שונים שהושלכו לעברם. משטרת ישראל תמשיך לפעול ללא משוא פנים ותפעל נגד הפרות סדר מכל סוג העלולות לסכן את שלום הציבור ובטחונו".