משה רוט
משה רוטצילום: דוברות הכנסת

בדיון מיוחד במליאת הכנסת תקף ח"כ משה רוט בחריפות את האלימות המשטרתית שהופגנה במירון דווקא ביום שמסמל את היחס של כבוד אחד לשני ואת אהבת ישראל.

"בציון של רבי שמעון בר יוחאי, תלמידו של רבי עקיבא, שוטרים הרביצו לאנשים בצורה אכזרית. אנשים שרצו לעזוב את ההר, אך לא הלכו בקצב מהיר מספיק "לטעמם", נדחפו וספגו אלימות קשה", אמר ח"כ רוט בנאומו בכנסת.

"התמונות קשות ומזעזעות", אמר, "זה דבר שלא חשבנו שנראה בארץ ישראל, זה אמור לזעזע כל נפש בישראל, אני קורא לכל אחד למחות על ההתנהגות הזו, ולעשות כל מה שאפשר שהיא תיפסק אחת ולתמיד".

ח"כ רוט הוסיף כי גם אם היה קומץ קטן שהתנהגו בצורה שאינה הולמת בשום אופן את הציבור החרדי, אין זה מצדיק אלימות קשה מצד השוטרים עד כדי הטחת יהודי מבוגר לרצפה.

"העליתי את הנושא בפני השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר. אני סמוך ובטוח שהוא יקח לתשומת ליבו את הטיפול באותם שוטרים שמוציאים שם רע לכלל משטרת ישראל".

בשיחות שערך רוט עם השר לביטחון לאומי ועם יו"ר הוועדה לביטחון לאומי ח"כ צביקה פוגל, סוכם כי יזומן דיון דחוף לפתרון תופעת האלימות המשטרתית, וליצירת הדרכה ייעודית למפקדים בשטח להתנהלות נאותה עם ציבור אזרחי.