דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: רויטרס

נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ אמר בשיחה סגורה עם תורמים יהודים בניו יורק כי הוא תומך לחלוטין בזכותה של ישראל להמשיך לתקוף ברצועת עזה - כך דיווח העיתון האמריקני "וושינגטון פוסט".

על פי הדיווח, טראמפ אמר לתורמים כי למד היסטוריה יהודית, וציין כי הרגע הזה כפי שהוא חווה אותו, מזכיר לו את הרגעים שלפני מלחמת העולם השנייה.

"אתה חוזר אחורה בהיסטוריה, זה כמו רגע לפני השואה. אני נשבע. אם אתה מסתכל, זה אותו דבר", טען הנשיא לשעבר.

הוא מנה את הישגיו כלפי ישראל בבית הלבן ואף רמז, לדברי משתתפי הפגישה, כי ייתכן שהשגריר לשעבר דיוויד פרידמן, ימלא תפקידו בממשלו אם ייבחר.

טראמפ שב ותהה מדוע חלק ניכר מיהודי ארה"ב תומכים במפלגה הדמוקרטית. "איך אדם יהודי יכול להצביע לדמוקרט, ולביידן בפרט? אבל תשכחו את ביידן - הדמוקרטים תמיד אכזבו אתכם".

לשאלות לגבי ההפגנות האנטי-ישראליות בקמפוסים השיב טראמפ כי ממשל עתידי שלו לא יאפשר מחאות מסוג זה. "כל סטודנט שמפגין בצורה הזו - אזרוק אותו מהמדינה. יש הרבה סטודנטים זרים. ברגע שהם ישמעו את זה - הם יתנהגו יפה", טען.

מדובר בשינוי כיוון מבחינת הנשיא שקרא בחודשים האחרונים לסיים את המלחמה בעזה ומתח ביקורת על אופן ניהולה ובעיקר על ראש הממשלה נתניהו. הוא אף נשאל האם ישקול למנוע את הסיוע הצבאי של ארה"ב לישראל כדי לדחוף אותה לקראת סיום המלחמה - ולא שלל אפשרות כזו.