דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: רויטרס

במהלך שיחה עם תורמים לקמפיין הבחירות שלו, התחייב דונלד טראמפ כי אם ייבחר לנשיאות ארה"ב, הוא "ימחץ את ההפגנות נגד ישראל" ואף יגרש מארה"ב כל סטודנט שייקח חלק במחאות נגד ישראל.

ה"וושינגטון פוסט" מדווח כי במפגש עם התורמים שהתקיים בתאריך 14 במאי ופרטיו נחשפים כעת, אמר טראמפ כי לא יגלה סובלנות כלפי הפגנות הסטודנטים נגד ישראל.

"דבר אחד שאני אעשה הוא, כל סטודנט שיפגין, אני זורק אותו מארה"ב. אתם יודעים, יש הרבה סטודנטים זרים. ברגע שהם ישמעו את זה, הם יתנהגו יפה", אמר טראמפ, לדברי אחד הנוכחים באירוע.

חלק מהתורמים של טראמפ העלו חשש כי הסטודנטים או הפרופסורים המפגינים נגד ישראל עלולים להגיע בעתיד לעמדות כוח והשפעה בממשל האמריקאי, וטראמפ ניסה להרגיע ואמר כי אם ייבחר כנשיא, "הוא יחזיר את תנועת המחאה הזו 25 או 30 שנים אחורה".

"זו מהפכה רדיקלית. אם תבחרו בי, ואתם באמת צריכים לעשות את זה, אם תבחרו אותי מחדש, אנחנו הולכים להחזיר את התנועה הזו 25 או 30 שנה אחורה", אמר טראמפ. הוא גם שיבח את משטרת ניו יורק על כך שפיזרה בכוח חלק מהפגנות הסטודנטים באוניברסיטת קולומביה, ואמר כי ערים אחרות צריכות ללכת בעקבותיה.

"צריך לעצור את זה עכשיו", אמר טראמפ. גם הדוברת של טראמפ, קרוליין לוויט, צוטטה ב"וושינגטון פוסט" כאשר היא חוזרת על מחוייבות טראמפ לביטחון ישראל. "כשהנשיא טראמפ יחזור לחדר הסגלגל, ישראל שוב תהיה מוגנת, איראן תחזור להיות פושטת רגל, טרוריסטים יהיו מטרה לציד, ושפיכות הדמים תסתיים", אמרה לוויט.