האדם שהופיע בסרטון רעול פנים וכשהוא לבוש במדי צבא ואוחז בנשק הוא אופיר לוזון מהרצליה.

בסרטון אמר לוזון: "אנחנו חיילי המילואים לא מתכוונים למסור את המפתחות לאף רשות פלסטינית. לא מתכוונים להעביר את המפתחות של עזה לאף ישות של חמאס, פתח או כל ישות ערבית אחרת. ראש הממשלה, חיילי המילואים מאחוריך. נישאר פה עד הסוף, עד הניצחון".

בסרטון פנה לוזון לשר גלנט: "אתה לא יכול לנצח מלחמה. תתפטר - אתה לא יכול לנצח את המלחמה ולפקד עלינו. אני מודיע לך אדון גלנט - אם לא נלך עד הניצחון, 100 אלף חיילי מילואים יישארו על הגדר. לא נזוז מהגדר".

"נקרא לתושבי מדינת ישראל להגיע לעזה ותחת אבטחה שלנו נקשיב למנהיג אחד - לא שר הביטחון ולא הרמטכ"ל. זה ראש הממשלה", סיכם.

בצה"ל הוחלט על הפסקת שירות המילואים של לוזון שעות ספורות אחרי ששוחרר בתנאים מגבילים מחקירת מצ"ח. לפי החשד הראשוני עולה כי הוא צילם את הסרטון במבנה מאולתר ונטוש במרכז הארץ ולא בעזה.

המשטרה הצבאית החוקרת מייחסת לו, לאחר חקירה, עבירות של מרי, הסתה למרי, אי ציות לפקודות והתנהגות בלתי הולמת. סנגורו שלח מכתב למצ"ח ובו טען כי "כל אשר ציין מרשי הוא כי לא ישמע לפקודה עתידית שתינתן מצידו של שר הבטחון בחריגה מסמכות (בעת מחלוקת עם ראש הממשלה ובניגוד להחלטת הממשלה), תוך שהדגיש והבהיר פוזיטיבית כי כן יציית לפקודה שתינתן מהממשלה עצמה והעומד בראשה".

הוא הוסיף כי "מדובר באכיפה בררנית - יותר משנה מועלים כמויות של סרטונים של חיילי מילואים לרשתות החברתיות על כוונתם לסרב להוראות הצבא, ומערכת אכיפת החוק לא נקטה צעדים כאלה".