שיחה בין שני עזתיים בנוגע לתקיפה ברפיחדובר צה"ל

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי פרסם אחר הצהריים (שלישי) את הממצאים הראשוניים מחקירת השריפה שפרצה במחנה העקורים ברפיח לאחר תקיפת צה"ל וגרמה לעשרות הרוגים.

הגרי פרסם תיעודים מאזור התקיפה ברפיח וכן תיעוד שיחה בין שני תושבי עזה שמודים כי השריפה שגרמה לעשרות הרוגים במחנה הוצתה מתחמושת של חמאס שהוסתרה במקום.

בהצהרה לתקשורת הזרה אמר דובר צה"ל כי מטוסי חיל האוויר שתקפו ברפיח השתמשו בפצצות הקטנות ביותר שהם יכולים לשאת בכדי לצמצם ככל הניתן פגיעה בחפים מפשע.

43 מטרים מנקודת התקיפה שבה חוסלו על ידי צה"ל שני מחבלים בכירים בחמאס שוגרו רקטות לעבר ישראל. "המטוסים השתמשו בכמות חומר הנפץ הקטנה ביותר שהם מסוגלים", אמר הגרי.

הוא הוסיף: "התקרית מצערת מאוד, אנחנו בודקים מה גרם לאובדן החיים הטרגי. הנקודה שהותקפה הייתה במרחק של יותר מקילומטר וחצי מהאזור המוגן. ייתכן שהדליקה נגרמה בשל תחמושת".

בשיחה בין שני עזתים נחשף כי מדובר במחסן אמל"ח שגרם לשריפה. "זה מחסן תחמושת. אני אומר לך שזה התפוצץ", אמר תושב עזה בשיחה שפורסמה על ידי צה"ל. הוא הוסיף כי "ההפצצה של היהודים לא הייתה חזקה, זה היה טיל קטן - בגלל שהוא לא יצר בור גדול ולאחר מכן החלו פיצוצי משנה גדולים".

בורות שיגור במרחב התקיפה ברפיח
בורות שיגור במרחב התקיפה ברפיחצילום: דובר צה"ל
מיקום התקיפה במרחק 1.7 ק"מ מהמרחב ההומניטרי
מיקום התקיפה במרחק 1.7 ק"מ מהמרחב ההומניטריצילום: דובר צה"ל