תקיפה ברפיח
תקיפה ברפיחצילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

דובר צה"ל הפריך הערב (שלישי) שקר של תושבים בעזה שפרסמו על מעל 20 הרוגים בתקיפה ישראלית היום במרחב ההומניטרי באל-מוואסי.

"בניגוד לדיווחים מהשעות האחרונות", הוציא דובר צה"ל הודעה, "צה"ל לא תקף במרחב ההומניטרי באל-מוואסי".

מוקדם יותר כאמור דווח בערוצים הפלסטיניים על 20 הרוגים בתקיפת מטוס קרב ישראלי על אזור האוהלים באל-מוואסי, רפיח, בדרום הרצועה.

בתוך כך, דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי פרסם אחר הצהריים את הממצאים הראשוניים מחקירת השריפה שפרצה במחנה העקורים ברפיח השבוע לאחר תקיפת צה"ל שגרמה לעשרות הרוגים.

הגרי פרסם תיעודים מאזור התקיפה ברפיח וכן תיעוד שיחה בין שני תושבי עזה שמודים כי השריפה שגרמה לעשרות הרוגים במחנה הוצתה מתחמושת של חמאס שהוסתרה במקום.

בהצהרה לתקשורת הזרה אמר דובר צה"ל כי מטוסי חיל האוויר שתקפו ברפיח השתמשו בפצצות הקטנות ביותר שהם יכולים לשאת בכדי לצמצם ככל הניתן פגיעה בחפים מפשע.

שיחה בין שני עזתיים בנוגע לתקיפה ברפיחדובר צה"ל

3 מטרים מנקודת התקיפה שבה חוסלו על ידי צה"ל שני מחבלים בכירים בחמאס שוגרו רקטות לעבר ישראל. "המטוסים השתמשו בכמות חומר הנפץ הקטנה ביותר שהם מסוגלים", אמר הגרי.

בשיחה בין שני עזתים נחשף כי מדובר במחסן אמל"ח שגרם לשריפה. "זה מחסן תחמושת. אני אומר לך שזה התפוצץ", אמר תושב עזה בשיחה שפורסמה על ידי צה"ל. הוא הוסיף כי "ההפצצה של היהודים לא הייתה חזקה, זה היה טיל קטן - בגלל שהוא לא יצר בור גדול ולאחר מכן החלו פיצוצי משנה גדולים".