בנימין נתניהו
בנימין נתניהוצילום: Yonatan Sindel/Flash90

12 חברי כנסת מהליכוד, בהם שני שרים, דורשים מראש הממשלה בנימין נתניהו לא למסור את מעבר רפיח לפלסטינים.

"בימים האחרונים פורסם כי בכוונת ישראל להותיר את מעבר רפיח פתוח ולהעבירו לשליטה ופיקוח של פלשתינים, זאת בניגוד לסיכום על בניית מעבר גבול חדש בשליטה ובפיקוח ישראלי", כתבו חברי הכנסת לנתניהו כפי שפרסם עמית סגל.

הם הוסיפו כי "חשיבות הפעילות המבצעית ברפיח, שהחלה באיחור רב, הינה בעיקר בשל השליטה מחדש במעבר הגבול ממצרים, שתבסס את שליטתנו במרחב, תסכל את מערך ההברחות האדיר של נשק וחומרים אחרים לחמאס ותקטע את הרצף המסוכן בין עזה למצרים".

במכתב התייחסו חברי הכנסת לחברי קבינט המלחמה. "המחשבה של השרים גנץ, איזנקוט וגלנט, ואחרים לתת לפלסטיניים מקומיים, בחסות גורמים בינ"ל את השליטה בגבול ובמעבר, היא פנטזיה מסוכנת, שגם אין לה כל היתכנות מעשית. זוהי אותה התנהלות שהובילה את הסכמי אוסלו וההתנתקות, היא שהביאה עלינו את הטבח המחריד ב-7.10 והיא שתגרום לטבח הבא, שעלול להיות אכזרי הרבה יותר".

"אין ניצחון ללא שליטה", הבהירו והדגישו כי "אי אפשר להכריע את החמאס מבלי לשלוט באופן מלא במעברי הגבול ובמקורות האנרגיה והסיוע. אם לא ננהג כך, לא נוכל לממש את יעדי המלחמה כפי שקבע הקבינט בראשותך".

לסיום קראו לנתניהו: "אנו קוראים לך לבלום את היוזמות המסוכנות הללו, ולהבהיר כי השליטה בגבול לאורך ציר פילדלפי ובמעבר הגבול ברפיח תישאר בשליטה מלאה של צה"ל".

על המכתב חתומים: השר ניר ברקת, השר עמיחי שיקלי, ח"כ משה סעדה, ח"כ דן אילוז, ח"כ עמית הלוי, ח"כ אריאל קלנר, ח"כ משה פסל, ח"כ ניסים ואטורי, ח"כ חנוך מילבצקי, ח"כ שלום דנינו, ח"כ טלי גוטליב וח"כ צגה מלקו.