הרכב שנפגע
הרכב שנפגעצילום: באדיבות המצלם

המשטרה עצרה ערבי שפגע ברכבם של בני זוג יהודים בסמוך לשכונת מעלה הזיתים במזרח ירושלים ונמלט מהזירה.

בני הזוג, שבנס יצאו ללא פגע, הגישו תלונה למשטרה ולאחר חקירה ובדיקת המצלמות מאזור התקיפה נתפס כאמור החשוד. כעת מבקש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מפרקליטות מחוז ירושלים למצות עימו את הדין ולהאשימו בעבירות פגיעה ממניע גזעני.

מקרה התקיפה אירע לפני מספר שבועות כאשר החשוד ניסה להשתלב בצורה מסוכנת בנתיב תחבורה. נהג הרכב היהודי אמר לחשוד דרך החלון שיזהר. החשוד זיהה כי הנהג יהודי, החל לקללו, נכנס בעוצמה בצידו הימני של הרכב ונמלט מהמקום.

"רצינו לצאת לקניות והכבישים היו עמוסים מאוד, אז חשבנו לחזור ולצאת אח"כ. עשינו פרסה אבל לפני הכיכר של מעלה הזיתים הרכב של התוקף ניסה להשתלב בצורה ממש מסוכנת, כמעט נתקע בנו. אמרתי לו 'חכה, תן לי זכות קדימה'", מספר הנהג על השתלשלות הדברים.

עוד מתאר הנהג גם את רגעי הפגיעה. "הוא קילל והסתכל עלינו במבט ממש מפחיד, המשכתי לנסוע ופתאום שמענו 'בום' חזק. אשתי ואני היינו בשוק. האינסטינקט הראשון הוא לצאת להחליף פרטים בתמימות, אבל מהר מאוד הבנתי שזה מסוכן. התחילו להתאסף שם ערבים אז חזרתי לאוטו, אמרתי לעצמי שהגוף יותר חשוב. אם ח"ו היה תינוק מאחורה חד משמעית היה נפגע. אם הפגיעה היתה מקדימה זה היה יכול לפגוע באשתי. אם זה היה קצת יותר בחוזקה, זה היה יכול לפגוע בגוף, בנפש. סיטואציה מפחידה ולא נעימה, לא מאחל לאף אחד".

לאחר הפגיעה החל הנהג התוקף לברוח ברוורס, והנהג היהודי התקשר למשטרה. "אמרו לי 'תגיש תביעה בתחנה'. אבל עברתי פיגוע! –'תיגש לתחנה'. ליד הכיכר היה ג'יפ מג"ב, המג"בניקים מאוד עזרו לנו. ישר פנו בקשר לג'יפ שהיה בהמשך הרחוב ומסרו לו את תיאור הרכב הפוגע, וליוו אותנו לתחנת המשטרה. שם חקרו אותנו והסתבר שהחשוד נעצר".

למרות זאת הזוג לא מפחד, "גדלתי במעלה הזיתים, ואנחנו נמשיך ללכת שם בגבורה. הם לא ישפילו אותנו. אנחנו מודים למשטרה, למג"בניקים ולשוטרים בתחנה, ורוצים שהחשוד המחבל ימצה את דינו בצורה הכי קשה שאפשר".

במכתב ששלח עו"ד בלייכר לפרקליטות מחוז ירושלים נכתב כי "דלת המושב הימני האחורי נמעכה. לו הפגיעה הייתה חצי מטר קדימה סביר להניח כי מרשתי הייתה נפגעת בצורה משמעותית ביותר ח"ו. לו היו ילדים במושב האחורי קרוב לוודאי שהם היו נפגעים". בסוף המכתב ביקש "אבקש למצות את הדין עם החשוד ולהאשימו בניסיון לחבלה בכוונה מחמירה, בנוסף לעבירה של סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה, והכל בנסיבות של ממניע גזעני".

בלייכר מסר "לצערנו אנו חווים כל העת ניצול הזדמנויות למעשי טרור נגד יהודים. החשוד התנגש בכוונה ברכב ורק למרבה הנס בני הזוג לא נפגעו פיזית באופן קשה. רשויות החוק חייבות למצות את הדין עד תום עם החשוד, שכן כל עוד חיים לצידנו אותם איסלמיסטים יש צורך בענישה מרתיעה וחד משמעית כדי למנוע ניצול הזדמנויות שכזה כדי לשוב ולפגע ביהודים".