דניאל לוי מימין וידידיה אזוגי
דניאל לוי מימין וידידיה אזוגיצילום: דובר צה"ל

נינט ומשה לוי, תושבי העיר קריית מוצקין, שכלו בתוך שבועיים וחצי שני נכדים בקרבות ברצועת עזה.

אתמול נפל ברצועה נכדם סמ"ר ידידיה אזוגי בן 22, סמל מחלקה בגדוד 101 של הצנחנים ותושב היישוב רבבה בשומרון.

לפני שבועיים וחצי הם איבדו את נכדם סמ"ר דניאל לוי ז"ל שנפל אף הוא בלחימה בצפון רצועת עזה.

ראש העיר ציקי אבישר עלה לביתם כדי לנחם וכתב: "יצאתי מדירתם של נינט ומשה. כאבתי את זעקות השבר ולא היו בפי המילים לנחם אותם על אובדנם הכבד. אני משתתף בצער המשפחה".

"אמא שלי איבדה שני נכדים בהפרש קצר", אמר דוד, אביו של דניאל ז"ל. "שניהם חיילים, שניהם היו לוחמים, שניהם לחמו בעזה. המוות שלהם כל כך קרוב האחד לשני, זה משהו הזוי ובלתי נתפס".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן ספד לידידיה: "עלם חמודות, בן השומרון, גדל וצמח בישוב רבבה. היה אהוב על כל סובביו, עם חיוך רחב ולב גדול, מוביל ומנהיג בישוב בקרב חבריו. הלב נשבר לראות את המשפחה, את הישוב, אנחנו ננצור את זכרו, נלך בדרכו דרך של גיבורים שנפלו על הגנת העם והמולדת. יהי זכרו ברוך".

הרב אוריאל גנזל רב הישוב רבבה ספד, "ידידיה, גיבור. איש עקרונות. ילד אהוב. תמיד עם חיוך גדול על הפנים. ואמונה ענקית. היית מסור למשפחה ולחברים בלי גבול. וכך גם נפלת בגבורה למען הכלל. הלב כואב, ועיני מלאות דמעות. זכרך הקדוש ילווה אותנו בדרך לגאולה".

יו"ר הישוב רבבה שי אהרוני, הוסיף "הוא היה ילד צנוע ושקט, כל הזמן מחייך, מוקף חברים, הכרתי אותו כשהייתי רכז הנוער של הישוב, נער חרוץ ורוצה לעזור לכולם. ילד של בית. אנחנו נתגעגע אליו, למעורבות שלו, לנתינה, לרוח הציונית שלו. הישוב רבבה כולו באבל כבד. מכה קשה לישוב".