בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: Chaim Goldberg/Flash90

גורמי ביטחון ישראלים מתחו ביקורת חריפה על מדיניות הממשלה לפירוק הרשות הפלסטינית וציינו כי מי שמוביל את המהלך הוא שר האוצר בצלאל סמוטריץ'.

גורמי ביטחון הוסיפו בשיחה עם 'ynet' כי הצעדים הכלכליים שסמוטריץ' מוביל פוגעים בעיקר בפקידי הרשות הפלסטינית ואנשי המנגנונים - שפעלו, כך לפי גורמים, למניעת פיגועים. "מדובר באינטרס ישראלי לשמר את המתונים ולמנוע מהקיצוניים להשתלט על השטח".

סמוטריץ' הגיב לגורמי הביטחון שתדרכו נגדו: "אותם 'גורמי ביטחון' שעשו הכל במשך שנים כדי שצה"ל לא יכנס לעזה וישמיד את החמאס ואחראים למחדל הצבאי הנורא ביותר שאירע לעם היהודי מאז השואה, ומנהלים מאז את המלחמה בשלומיאליות, מאיימים על כל מי שמעז לאתגר את החשיבה המנוונת שלה ולחשוב מחוץ לקופסא".

הוא הוסיף: "‏וזו הקונספציה כולה. ‏צריך להיות תבוסתן גדול כדי לבקש לחזק את הרש"פ תומכת הטרור שמנהלת מאבק מדיני ומשפטי נגד ישראל וחותרת להוצאת צווי מעצר נגד ראש הממשלה ושר הביטחון, בדיוק כמו אלו שביקשו לפנות את גוש קטיף, לסגת מלבנון ולקדם הקמת מדינת טרור בליבה של ישראל".

לדברי סמוטריץ', "‏תבוסתנות שעלתה לנו בחיים רבים מדי, 'קרבנות השלום' וה-7 לאוקטובר לא הספיקו להם כדי להתעורר והם ממשיכים ‏ועכשיו מנסים למכור לנו שאי אפשר לנצח ו'אין פתרון צבאי לטרור'".

הוא סיכם: "לא משנה כמה כתבות הם יזמו, לעולם לא אקבל את הרצון שלהם להקמת מדינת טרור פלשתינית שתאיים על ביטחון ישראל כולה ואעשה הכל כדי למנוע זאת. ‏עם פיקוד שגדל על ברכי אוסלו ופשוט מסרב להתעורר לא נוכל לנצח. ‏הגיע הזמן לשינוי".