טלי גוטליב
טלי גוטליבצילום: Oren Ben Hakoon/Flash90

חברת הכנסת טלי גוטליב תקפה את הדרג הצבאי לאחר שדובר צה"ל הדגיש בהודעה שפרסם כי מחבלים שהסתתרו בבית ספר חוסלו "בחימושים מדויקים".

"כך לא מנצחים! מחבלים שהסתתרו בתוך בית ספר חוסלו בלילה בחימושים מדוייקים. צמרת צה"ל ממשיכה לשכוח את שפת האויב!", כתבה גוטליב בחריפות.

היא הסבירה כי "בית ספר שמסתתרים בו מחבלים מרצחים שמנהלים שם חפ"ק חובה לרסק ולשטח את כל בית הספר בחימושים לא מדוייקים. רק כך מנצחים!".

לסיום תהתה גוטליב "למה שחמאס יסכים לעסקת שחרור חטופים כשצמרת צה"ל עסוקה בלהתחשב באויב כל הזמן??".

דבריה של גוטליב נכתבו לאחר שצה"ל פרסם כי 25 מחבלים הסתתרו בבית ספר של אונר"א במרחב נוציראת ושלוש כיתות הותקפו "בחימושים מדויקים".

הלילה, כך לפי צה"ל, מטוסי קרב תקפו בהכוונת כוחות אוגדה 99, אגף המודיעין ושב"כ מתחם ששימש את חמאס הממוקם בתוך בית ספר של אונר"א במרחב נוציראת. במתחם שהו מחבלי חמאס וגא"פ אשר השתייכו לכוחות הנחב׳ה ולקחו חלק בטבח הרצחני ביישובי העוטף ב-7 באוקטובר.

המחבלים הכווינו טרור ממרחב בית הספר, תוך ניצולו כאיתור אזרחי וכמחסה. בתקיפה חוסלו מחבלים אשר תכננו לבצע פיגועים ולקדם מתווי טרור כנגד כוחותינו בטווח הזמן המיידי.

"טרם התקיפה ננקטו צעדים רבים בכדי לצמצם את הסיכוי לפגיעה בבלתי מעורבים. כחלק מאותם מאמצים, בוצעו בדיקות חוזי מהאוויר, שימוש בחוזי מדויק ומידע מודיעיני נוסף", נמסר מצה"ל.