סרטון מיוחד של שחזור פיגוע הירי בצומת הפרסה במערב בנימין לפני כ-3 חודשים הוקרן לתורמי וידידי המועצה בכנס הוקרה בניו-יורק בהשתתפות ראש המועצה ישראל גנץ.

עשרות התורמים והידידים התרגשו לראות כיצד מרכיבי הביטחון שנרכשו בכספים שתרמו, מסייעים באופן פעיל בהתמודדות עם אירוע בטחוני.

למעלה מ-15 מיליון ש"ח גייסה המועצה מתורמיה בארצות הברית ובקנדה מאז פרוץ המלחמה ובכך חיזקה את מרכיבי הביטחון ביישובים ואת המוכנות לאירועי חירום. ראש המועצה יחד עם דסק חו"ל של המועצה והקרן לפיתוח בנימין עומדים בקשר שוטף עם הידידים שבעזרתם נרכשו לאחרונה גנרטורים גדולים וחולקו לגושי יישובים, ונקנו מרכיבי בטחון נוספים כמו רחפנים מתקדמים שחיזקו את ההגנה של יישובי בנימין.

בכנס ההוקרה שערכה המועצה היא הודתה לתורמים על השותפות. גנץ שיתף אותם באתגרים איתם מתמודדים תושבי ויישובי בנימין על רקע מצב החירום בישראל.

"יש לנו זכות גדולה להיות שותפים איתכם בהתיישבות בבנימין. תודה שאתם מחברים אותנו ומאפשרים לנו להיות חלק מהדבר הגדול הזה. אנחנו עם אחד גדול וגם אנחנו איתכם במלחמה הזו. אני שמח שיש לי את היכולת לעזור להגנת היישובים בבנימין", אמר באירוע ההוקרה אחד השותפים.