תא"ל אבי רוזנפלד
תא"ל אבי רוזנפלדצילום: דובר צה"ל

מפקד אוגדת עזה תא"ל אבי רוזנפלד הודיע הערב (ראשון) על פרישתו מצה"ל בשל כישלון ה-7 באוקטובר. על פי הערכות מחליפו בתפקיד יהיה תא"ל ברק חירם.

"ב-7 באוקטובר נכשלתי במשימת חיי להגן על העוטף. בבוקר שמחת תורה פרצה מלחמה בהפתעה, ללא התרעה. במשך שעות ארוכות לא הצלחנו להגן על היישובים, על עשרות אלפי התושבים, על אלפי החוגגים במסיבה בחניון רעים ועל הכוחות במוצבים מול אלפי המחבלים שפלשו לשטחנו בעשרות נתיבים במתקפה כוללת של צבא הטרור חמאס", כתב רוזנפלד במכתבו.

הוא ציין כי "מתחילת המתקפה פעלנו באוגדה, כל אחד במסגרת תפקידו לעשות הכל כדי לבלום ולהשמיד את האויב, להציל חיים ולהחזיר את השליטה בשטח. אני מלא הערכה לחטיבות, לגדודים, לכיתות הכוננות ולכל מי שלחם בגבורה, בתנאים הקשים ביותר מול אלפי מחבלים. אני כואב ונושא איתי יום יום את המחיר הכבד ששילמו האזרחים, חיילי וחיילות צהייל וכוחות הביטחון ואת האובדן של חברים רבים".

רוזנפלד מוסיף כי "מאז כבר 8 חודשים שאנחנו נמצאים במלחמה הצודקת ביותר של דורנו. אין לי ספק שצה"ל לא יתעייף וימשיך להילחם עד להשנת מטרותיה ולשינוי יסודי במציאות הביטחונית כך שיותר לא יהיה צבא מחבלים חמוש על גבולנו. רק כך יוכלו היישוביס לחזור לצמוח, לגדול ולשנשג. זה נשמע רחוק, זה יהיה ארוך וקשה - אבל זה יהיה הניצחון שלנו. אני מייחל ליום בו כל תושבי העוטף יחזרו לביתם אבל אני יודע שכדי לחזור לחיות בחבל הארץ הזה אנחנו צריכים ביטחון חזק מאד בכך שמה שקרה לא יוכל לקרות שוב לעולם כדי להשיב את האמון בין תושבי האזור לצה"ל שספג מכה קשה".

לדבריו, "אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להביא לחזרת כל החטופים לביתם והנעדרים לקבר ישראל. זו משימה צבאית אבל חשוב מכך זוהי חובה מוסרית. תמיד נעמוד לצד המשפחות השכולות ונלווה את הפצועים בגוף ובנפש".

"כל אחד צריך לקחת אחריות על החלק שלו ואני האחראי באוגדת 143. במסגרת לקיחת אחריותי כמפקד החלטתי לסייים את תפקידי כמפקד האוגדה ואת שירותי בצהיל לאחר 30 שנות שירות", סיכם.

מכתבו של תא"ל אבי רוזנפלד
מכתבו של תא"ל אבי רוזנפלדצילום: ללא