הצתת הקרוואןמצלמות אבטחה

לוחמי אש מתחנת בנימין פעלו במהלך הלילה (שני) לכיבוי שריפה בקרוואן המשמש למגורים סמוך לחוות "שדה אפרים" בבנימין.

הלוחמים דיווחו כי בשטח זוהו שני מחבלים חמושים שהציתו את האש זאת לאחר שניסו לאתר במקום זוג צעיר שהתחתן לפני פחות משבוע. הזוג שבמקרה לא לן הלילה בקראוון ניצל בנס.

הזוג סיים קודם לניסיון הפיגוע אירוע שבע ברכות במיקום מרוחק ולכן החליט להישאר ללון בו ולא לחזור לקרוואן. המחבלים שגילו כי הבית ריק, החליטו כאמור להצית אותו ולעזוב את המקום.

כוחות הכיבוי פעלו כדי לכבות את הלהבות ולשלול את האפשרות ללכודים. רשף יותם סלע סיפר: "קיבלנו דיווח על שריפה בחוות שדה אפרים בבנימין. עם ההגעה למקום, זיהינו מבנה המשמש למגורים אשר עולה באש. פעלנו במקום לכיבוי השריפה תחת אבטחה צבאית, זאת עקב חשש לחדירת מחבלים לחווה".

המשאית לאחר ההצתה
המשאית לאחר ההצתהצילום: כבאות והצלה יו"ש

רב רשף אלירן צרויה, קצין חקירות הכבאות של מחוז יו"ש, הוסיף: "על פי סרטון ממקום האירוע, נראה מצית השופך חומר דליק על המבנה, ולאחר מכן מצית והאש אוחזת במבנה כולו".

בצה"ל מדגישים כי בחווה קיימים מספר חיילי הגמר, כחלק מהתוכנית של פיקוד המרכז, בכל זמן נתון שגם במהלך ההצתה קפצו לנקודה ופתחו במרדף אחר המחבלים.

בנוסף, בחווה מספר מרכיבי ביטחון כחלק מתוכנית מבט ישיר של פיקוד המרכז לחיזוק ההגנה בהתיישבות הצעירה. המשאית שנשרפה הייתה ממוקמת כ 350 מטר מהחווה.

ראש מועצת בנימין ויו"ר מועצת יש"ע ישראל גנץ: "אנחנו מתריעים כבר זמן רב על הסכנות מהכפרים במרחב שממשיכים להוציא פיגועים ומהוות איום בטחוני משמעותי על מדינת ישראל. אם רוצים למנוע את הפיגוע הבא, הצבא חייב לצאת בשעות הקרובות למבצע עמוק בכפר ממנו יצאו המחבלים ולהגן כך על האזור ועל מדינת ישראל. נפעל כדי ששדה אפרים יהיה יישוב גדול".