מיכאל מור, דודו של איתן שחטוף ברצועת עזה, מספר בריאיון לערוץ 7 על שירות המילואים שלו ברפיח ועל הדרך הנכונה לדעתו להביא לשחרור החטופים.

חבריו למילואים עדיין ברפיח, כשתפקיד היחידה הוא לסיע לפלוגת הסיוע המנהלתי של חטיבת הנח"ל, אך מור עצמו, עזב הכל בכדי להגיע לזמן קצר לכנסת: "הגעתי לכנסת בשביל להשמיע את הקול שלי, עזבתי הכול, ביקשתי לצאת והגעתי לכאן".

לדבריו, הדרך להחזיר את אחיינו היא להמשיך את הלחץ על חמאס. "אנחנו רואים מה קורה כשידו של חמאס על העליונה, מה קורה לנו במשא ומתן. אנחנו ראינו בפעימות הקודמות של שחרור החטופים למה חמאס עשה את זה. זה היה כי לחצנו אותו. אנחנו צריכים להמשיך ללחוץ אותם".

על חילוץ ארבעת החטופים בשבת אומר: "אני רוצה לתאר לך את השמחה ואת ההרגשה הזאת, כשהחבר'ה ישבו בכלים שלהם וקיבלו את ההודעות בקשר, עלו מול כל המסגרות בקשר והודיעו לנו בשבת שישחררו ארבעה חטופים בחיים".

"אני לא יכול לתאר את השמחה והאושר ואת הדרייב שזה נותן לכוחות בשטח. אנחנו צריכים להמשיך עם זה. הייתה הפסקה של חודשיים שלושה בין המשימה הקודמת שלנו לבין רפיח. זה בזבוז זמן. זה בזבוז זמן כי השלו אותנו, השלו אותנו שתהיה פה עסקה. לא תהיה פה שום עסקה חברים. מדובר בשטן שיחזיק את אחיין שלי גם עוד 20 שנה".

עוד אומר כי "אנחנו צריכים להמשיך, 'עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב', אין הבדל בין מה שהעולם חושב עלינו לפני הפעולה בשבת, לבין מה שהוא חושב עלינו אחרי הפעולה בשבת. אנחנו צריכים להמשיך ככה, רק המשך על לחץ על החמאס יביא תנאים לאיזושהי עסקה שאולי תשחרר את אחיין שלי".

"הדבר היחיד שצריך להתרכז בו עכשיו זה להמשיך את המלחמה תנו לנו להמשיך לעבוד", מוסיף.

בנוגע לשאלה אם הוא לא מסרב לכל עסקה מור משיב: "לצערי, המבצעים האלה, מבצעים גדולים שעוד ילמדו עליהם בכל העולם, לצערי הם יכולים להחזיר עוד חטופים בודדים, אלה מבצעים שאנחנו לא יכולים לצערי לסמוך עליהם. אני יודע שהאחיין שלי ישתחרר בעסקה, אבל לא עסקה מופקרת כמו שיש עכשיו".

"בעסקה כזו כמו שמונחת עכשיו על השולחן שלפי דעתי זו פיקציה זה חלומות באספמיה זה לא יקרה. זאת עסקה מופקרת. העסקה היחידה, העסקאות היחידות שצריך כרגע לעשות איתם זה העסקה שעשינו בשבת לפני יומיים במחנה נוסייראת אלה העסקאות היחידות כרגע שצריך לעשות עד אשר חמאס ירד על ברכיו ויבוא אלינו ויתחנן לעסקה זה מה שצריך לעשות".