המחבל שחוסל עם בכירי חמאס ביו"ש
המחבל שחוסל עם בכירי חמאס ביו"שצילום: ללא

לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב חיסלו הלילה (שלישי) את אחד המחבלים החמושים שחדרו לחוות שדה אפרים בבנימין והציתו קראוון מגורים - יחד עם שלושה מחבלים נוספים ששהו יחד עמו וניסו להימלט.

המחבל, מוחמד ג'אבר עבדו מכפר נעמה הסמוך, הוא אסיר ביטחוני משוחרר ופעיל חמאס בכיר שישב בכלא הישראלי 20 שנים, לאחר שהיה מעורב בפיגוע תופת בירושלים בשנת 2001 שכלל הטמנת פצצות מרגמה ברכב שהוצב בסמוך למגרש הרוסים.

עם שחרורו מהכלא בשנת 2021, זכה עבדו לתואר "מפקד" בגדודי עז-אדין אל קאסם - הזרוע הצבאית של חמאס. את התואר קיבל מידי מנהיגי חמאס ביו"ש - חסן יוסף וחוסיין אבו קוויק.

בנוסף לטקס ההוקרה, קיבל ג'אבר שיחה אישית מאיסמעיל הנייה שבירך אותו על שחרורו ושיבח אותו על "איתנותו ועוז רוחו" שהפגין בכלא.

חבר הלשכה המדינית של חמאס זאהר ג'בארין ערך עימו שיחה בה מסר לו את ברכתם של מנהיגי חמאס סלאח אל ערורי ויחיא סינוואר לרגל שחרורו מהכלא. ג'בארין אף הוסיף וכינה את ג'אבר "לוחם עיקש ואריה מאריות פלסטין".

במטה נלחמים על החיים מסרו בתגובה לפיגוע: "גם אחרי הטבח בעוטף עזה ושמונה חודשים אל תוך המלחמה מסרבת מדינת ישראל לפתוח במבצע לחיסול תשתיות החמאס ביהודה ושומרון. בשונה מהפעילות העצימה בעזה, ביו"ש הסתפקה מערכת הביטחון במעצרים מנהליים וקצרים לחלק מפעילי החמאס ביו"ש שרבים מהם כבר הספיקו להשתחרר בתקופה האחרונה מהכלא ולשוב לכפריהם מחוזקים אף יותר".

"הפיגוע בשדה אפרים, כמו גם שורת פיגועים אחרים בשנה האחרונה בוצעו על ידי פעילי חמאס ביו"ש - שהיו למעשה 'חוליות רדומות' אך פעילות הטרור שלהם והשתייכותם לחמאס הייתה גלויה ופומבית. למרות סימני האזהרה המהדהדים והכתובת שזרחה על הקיר באדום בוהק, לא פעלה עד היום מערכת הביטחון לחיסול מוחלט של תשתיות ארגון הטרור, והשאירה פצצות מתקתקות כמו המחבל שחוסל הלילה ורוצחיו של אחינו קליין הי"ד חופשיים ומאושרים".

"מדינת ישראל חייבת להתעורר ולהבין שאין שום הבדל בין רמאללה וג'נין לרפיח וחאן יונס. בשני המקומות הללו רק מחכים ליום פקודה בו יוכלו להביא להשמדת מדינת ישראל, ומה שאנו חווים כעת במנות קטנות ביו"ש עלול להתפרץ עלינו בעוצמה מלאה אם לא נתפכח וניזום פעולה צבאית מכרעת מבעוד מועד", סיכמו במטה.