השר אופיר סופר בכנס
השר אופיר סופר בכנסצילום: באדיבות המצלם

בירושלים נערך השבוע כנס "יאיר" של NCSY - תנועת הנוער לדוברי אנגלית של OU ישראל, הארגון המוביל בישראל בקליטת עולים דוברי אנגלית.

הכנס, שמתקיים בפעם הראשונה היה אמור להתקיים לפני הפסח אך נדחה עקב מתקפת הטילים מאיראן כלל מספר הרצאות לקראת החג מפי רבנים, מרצים ומרצות, ארוחת ערב ולאחריה הופעה מיוחדת לקראת החג של היוצרים האחים סולומון והשתתפו בו בכירי ארגון OU ישראל וגם הרב משה האוער נשיא הארגון בארה"ב שנמצא בארץ.

את הכנס פתח שר הקליטה אופיר סופר שאמר לעולים: "אנחנו חווים עכשיו תקופה קשה אך יש בה פוטנציאל לגדול. חווינו את זה בעבר בשואה ובתקומה אחריה בשיבת ציון, ראינו את גל העלייה אחרי המלחמה ב-1967".

"גם עכשיו אנחנו חווים קושי גדול, אני אומר לעצמי כל בוקר שנצח ישראל לא ישקר, וכשאני רואה אתכם, את עם ישראל שמגיע מכל התפוצות - זה נותן לי כוח", הוסיף השר.

ז"כינו לכנס מדהים עם חניכי NCSY ישראל, חניכים עולים חדשים דוברי אנגלית בגילאי תיכון מכל רחבי הארץ", סיפר הרב יוסף גינסברג, מנהל NCSY ישראל. "עברנו השנה שנה קשה, בייחוד למי שלא מגיע מכאן אבל עם כל מה שעברנו בחודשים האחרונים, עם כל הקושי והאחדות עצרנו ליום שמלמד אותנו איך לקחת את הקושי ולצמוח ממנו."

הרב אבי ברמן, מנכ"ל OU ישראל, סיכם "כל כך מרומם לראות כל כך הרבה בני נוער עולים חדשים שמתכנסים ביחד כדי למנף את העוצמות שהם מרגישים בחודשים האחרונים. העולים האלה שחברים בתנועת הנוער לעולים NCSY רוצים לדעת איך הם יכולים להירתם ולהיות חלק מכל מה שנעשה במדינת ישראל. זאת קליטת עליה במיטבה".