הרב יצחק שילת
הרב יצחק שילתצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרב יצחק שילת, ראש ישיבת ברכת משה במעלה אדומים, הביע את התנגדותו לחוק שיפטור באופן מוחלט לומדי תורה.

"לא כתוב בתורה שיש חלק בעם ישראל שפטור", אמר בריאיון לרדיו 103FM. "אנחנו במלחמת מצווה, ולכן כתוב במפורש - הכול יוצאין. לכן זה פונה לכולם. במיוחד לאלו שלומדים תורה".

"חוק שפוטר באופן מוחלט לומדי תורה - נוגד את התורה", הוסיף.

את הדברים אמר הרב שילת בהמשך למכתב עליו חתם יחד עם רבנים נוספים בציונות הדתית בהם הרב יעקב מדן, ראש ישיבת ההסדר בהר עציון, הרב בני קלמנזון, נשיא ישיבת ההסדר בעתניאל, הרב דוד סתיו רב העיר שהם ויו"ר ארגון רבני צהר, הרב דניאל שילה רב ביהכ"ס "משכן מאיר" בקדומים וממייסדי תנועת גוש אמונים והרב יוחנן פריד, יו"ר בית הרב קוק.

בקריאה משותפת שפרסמו הרבנים נכתב, בין היתר: "הרינו להבהיר כי חובה ברורה וגמורה על פי תורתנו הקדושה על כל אדם מישראל להשתתף במלחמת עזרת ישראל מצר שבא עליהם, לרבות לומדי תורה ותלמידי חכמים".

"אנו דורשים מנבחרי הציבור, על כל גווניו וחלקיו, שלא לפרוש מהציבור, ולא לתמוך במתווה הממשלתי המוצע כעת, אשר אינו מהווה אף לא התחלה של מענה אמיתי לצורכי הביטחון והחברה הקיומיים של ישראל, בטווח הקצר והארוך", הוסיפו.

"אנו קוראים לנבחרי הציבור, מכל גווניו וחלקיו, להתעשת, לא להתעלם מדרישה מוסרית ותורנית צודקת זו, להתעלות מעל לשיקולים הפוליטיים הצרים ולקדם במשותף מתווה אמיתי אשר יוביל להגברה משמעותית של השתתפות כל חלקי החברה, כולל החברה החרדית, בהגנת העם והארץ, ולנקוט בכל האמצעים הנדרשים לכך", סיכמו הרבנים את קריאתם.