אלפי מפגינים תומכי טרור ניצלו את התערוכה לזכר נרצחי מסיבת המוזיקה "נובה" שהתקיימה במנהטן על מנת למחות נגד ישראל תוך שהם מניפים את דגלי החיזבאללה וקוראים להשמדת ישראל.

המפגינים נעמדו מול אולם התערוכה במנהטן וקראו סיסמאות בהן "תחי האינתיפאדה" וכן "ישראל תלך לעזאזל" או "יש רק פתרון אחד, מהפכת האינתיפאדה". חלק מהמפגינים הדליקו אבוקות, לפידים ופצצות עשן, כאשר גם דגלי ארגון הטרור חיזבאללה הופיעו אצל חלק מהמפגינים.

מולם התייצבו מספר תומכי ישראל שהניפו את דגלי ישראל וקראו סיסמאות תמיכה בישראל. שוטרים רבים חצצו בין שתי הקבוצות ומנעו עימות פיזי.

סקוטר בראון, אחד ממארגני התערוכה לזכר נרצחי ה"נובה" כתב באינסטגרם כי "אני לא מבין במה עוזרת מחאה מול אנדרטה לאוהבי מוזיקה תמימים שנאנסו ונטבחו ונחטפו. לכו לראות את novaexhibition@ וראו את האמת, במקום לעמוד בחוץ ולהקשיב לעצמכם". מארק לוין, נשיא רובע מנהטן, גינה בחריפות את ההפגנה האנטי-ישראלית.

"המיקוד המרושע של תעורכה הלילה אינו בעד שלום. זה דוחה ושפל. אני מגנה את זה בצורה הכי חריפה שאפשר". יואל פטלין, מפקח מחוז בתי הספר קרית יואל, כתב גם הוא פוסט חריף נגד המפגינים.

"יש רק סיבה אחת מדוע המפגינים האלו צועדים מול תערוכה במנהטן לזכר ההרוגים בפסטיבל המוזיקה נובה ב-7 באוקטובר. הם תומכים בטרוריסטים שביצעו את זה, והם רוצים שזה יקרה שוב", כתב פטלין.

התערוכה לזכר נרצחי ה"נובה" תימשך עד 16 ביוני. באתר האינטרנט של התערוכה נכתב כי "תערוכת פסטיבל נובה היא זיכרון מעמיק של הפיגוע האכזרי ב-7 באוקטובר. המיצב נועד לשחזר אירוע המוקדש לשלום ואהבה שנקטע באכזריות בהתקפה של חמאס על ישראל מעזה באותו יום גורלי".