מחאה נגד ישראל בלונדון
מחאה נגד ישראל בלונדוןצילום: רויטרס

קבוצה מוסלמית קיצונית רבת השפעה שיומיים לאחר טבח ה-7 באוקטובר הודיעה כי תתמוך ב"התנגדות הפלסטינית" מנסה להשפיע על מצביעי מפלגת הלייבור בבריטניה להעביר את תמיכתם למועמדים רדיקלים אנטי ישראלים.

לפי הפרסום בג'ואיש כרוניקל, הקבוצה, The Muslim Vote, מכילה 24 קבוצות שונות שמנסות להגביר את התמיכה במועמדים אנטי ישראלים. ב-9 באוקטובר אמרו כי הם מסכימים עם "הזכות הבלתי ניתנת לערעור של העם הפלסטיני להתנגד לכיבוש הצבאי הישראלי כולל הזכות למאבק מזוין".

בין המחוזות אותם סימנו בקבוצה: לנקשייר, מערב יורקשייר, המידלנד ומזרח לונדון כשבחלק מחוזות אלה מעריכים בקבוצה, יצליחו להביא למפלת מועמד הלייבור ולהביא לבחירת מועמד קיצוני כלפי הנושא הישראלי.

בין המועמדים של הקבוצה הוא עג'מל מסעור, אימאם שחתם על הקריאה של הקבוצה לזכות הפלסטינים לתגובה אלימה, כאמור יומיים בלבד לאחר טבח ה-7 באוקטובר.

אחד ממייסדי הקבוצה, אנאס אלטירקיטי, נפגש בעבר עם מנהיג חמאס הנייה ואמר על אירועי החטיפה ב-7 באוקטובר כי "לקיחת בני ערובה היא חלק חשוב מאוד בכל פעולה צבאית אסטרטגית או פעולת התנגדות. כי על כל בן ערובה, אז אתה יכול לנהל משא ומתן. זה קלף משא ומתן, עבור חמאס, עבור ההתנגדות".

הניסיון להשפיע נעשה בעיקר באיזורים מוסלמים שרבים מתושבי האיזורים תומכים במפלגת הלייבור שמנהיגה קיר סטארמר הוא המועמד המוביל לראשות הממשלה כשהוא מסרב לקרוא להפסקת אש קבועה ללא כל תנאי.

הקבוצה מנסה להשפיע בין היתר באמצעות קמפיינים שיווקים, דרשות במסגדים ומדיה חברתית.

בתחילת השבוע הודיעה הקבוצה כי לא תתמוך בשום שלב במועמד מטעם הלייבור בשל תמיכת המפלגה בישראל סביב המלחמה ברצועת עזה.