העיר העתיקה בירושלים. למצולמים אין קשר לכתבה
העיר העתיקה בירושלים. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שופש בית משפט השלום בירושלים, ציון סהראי, הורה היוםר (חמישי) על שחרורו ממעצר של לוחם צה"ל במילואים, שהותקף יחד עם בני משפחתו, חלקם חיילים בסדיר, על ידי ערבים במהלך חג השבועות בעיר העתיקה בירושלים, ונאלץ להשתמש בנשקו להגנה עצמית.

השופט קיבל את טענות עו"ד דניאל שימשילשווילי מארגון חוננו, דחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצר הלוחם בחמישה ימים ושחרר אותו בתנאים מגבילים.

הלוחם, חייל ביחידה מובחרת ממרכז הארץ שסיים שרות מילואים בעזה לפני מספר שבועות ואף זכה בצל"ש הרמטכ"ל בעבר, הלך בחג יחד עם בני משפחתו בעיר העתיקה בירושלים לכיוון הכותל המערבי. בדרך הותקפו הלוחם ובני משפחתו על ידי ערבים שאף ניסו לחטוף נשק מאחד מבני המשפחה.

הלוחם ירה כדור אחד בודד, ממנו נפצע אחד הערבים. תחילה הודיעה המשטרה במהלך הלילה כי הלוחם משתחרר ללא כל תנאי, אמנם לאחר זמן חזרה בה מההחלטה והוא הובא לדיון בבית המשפט. לאור רגישות תפקידו הצבאי והנסיבות הוצא צו איסור פרסום על פרטיו האישיים.

עו"ד דניאל שימשילשווילי אמר: "זה עתה סיימנו דיון בבקשה המבישה של המשטרה להאריך את מעצרו של לוחם מצטיין ביחידה מובחרת שמנע את חטיפת נשקו של חברו בידי מפגע אשר מוחזק כעצור בבית החולים. אני מברך על החלטת בית המשפט שבחן את הראיות, דחה מכל וכל את בקשתה המופרכת של המשטרה והורה על שחרורו של מרשי אשר ישוב לחיק משפחתו וישוב לשרת בגאווה את המולדת".

בני המשפחה סיפרו לאחר האירוע על התקיפה הקשה שעברו: "בדרך לכותל המערבי החל דין ודברים בין קבוצת ערבים לא' ולכמה מבני המשפחה, הערבים חסמו לנו את הדרך, והחלו להשליך עלינו דברים מכל הכיוונים, חלק מבני המשפחה חיילים בסדיר ובמילואים היו עם הנשקים האישיים שלהם והחלו לנסות לחלץ אותנו מהמקום".

"בשלב מסוים אחד הפורעים תפס את נשקו של אחד מהחיילים והחל לנסות לחטוף את הנשק באלימות, הינו עם נשים וילדים, צעקנו למשטרה שלא הגיעה, אחרי דקות ארוכות של מאבק שהנשק כמעט עובר לידיו של הפורע הערבי, א' ירה כדור אחד מדוייק בידו של הפורע, וככה האירוע הסתיים. הנשים והילדים צרחו, השליכו עלינו אגרטלים, צלחות והמון דברים, תוך שמקיפים אותנו, זה היה הגנה עצמית לכולנו, אם הנשק היה נחטף, היה קורה אסון, ניסו להרוג אותנו, דקות ארוכות של אימה", הוסיפו.