גנץ: נתניהו בלם עסקת חטופים משיקולים פוליטייםבאדיבות כאן חדשות

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ התייחס בריאיון הערב (חמישי) לארבעת ערוצי הטלוויזיה הגדולים להחלטתו לפרוש מהממשלה וכן לסיבות שהובילו אותו להחלטה.

בריאיון לכאן חדשות טען גנץ כי נתניהו מנע עסקת חטופים משיקולים פוליטיים.

על התנהלות קבינט המלחמה אמר: "במשך חודשים רבים המערכה הזאת מתקיימת בהסכמה על מה שצריך לעשות. מתוך לכידות וראיית האינטרסים של מדינת ישראל. ככל שחלף הזמן התמהיל הזה השתנה. ראינו ששיקולים אחרים תופסים מקום. למשל מתווה החטופים, יושבים בקבינט המלחמה מסכמים מתווה, נתניהו מאשר ומעבירים אותו לצוות המשא ומתן. לאחר מכן הוא מקבל לחצים, עושה סיבוב ומעכב את הצוות מחדש. כל הדברים התעכבו משיקולים שהם לא ענייניים. לא זרקתי גפרור בחדר ועזבתי במשך חודשים אני מנסה להשפיע על מה שקורה בתוך החדר".

גנץ התייחס גם לחזית הצפונית ואמר: "אני מעדיף הסדר מדיני, יש גבול בינינו לבין לבנון. אני לא מדבר על לבנון, אני מכיר שם כל מילימטר. אני מבין שמדובר במלחמה קשה. אבל כנראה שהיא תהיה הכרחית. אם נוכל למנוע אותה בעזרת לחץ מדיני, נעשה את זה. אם זה לא יעבוד צריך להתקדם".

בנוגע לגורלה של משפחת ביבס שנחטפה לרצועת עזה אמר: "אני חושב שישראל יודעת מה עלה בגורלם של בני משפחת ביבס. הציבור ידע כשאפשר יהיה לוודא את הדברים".

מהליכוד נמסר בתגובה: "מצער שגנץ החליט לשבת הערב באולפני הטלוויזיה במקום בקבינט שממשיך לעשות הכל כדי להשיב את כל חטופינו ולחסל את חמאס".

בתגובה להודעת הליכוד הגיבו במחנה הממלכתי כי "מה שמצער הוא שנתניהו ממשיך לשבת לדיונים, בלי לקבל החלטות אסטרטגיות שישיבו את חטופינו, יחזירו את תושבי הצפון, ויחסלו את החמאס. בדיונים לא מנצחים - רק במעשים".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מסר בתגובה לדבריו של גנץ בעניין תמיכתו בעסקה לשחרור חטופים גם במחיר של סיום המלחמה כי "האמירות של גנץ בעד סיום המלחמה הם כניעה מבישה לסינוואר ופשיטת רגל מוסרית ולאומית. ‏מול הגנרלים שהתעייפו, עומדים הלוחמים עזי הנפש שממשיכים להילחם בגבורה ויביאו לעם ישראל את הניצחון ואת החזרת החטופים כולם".