ביידן וטראמפ
ביידן וטראמפצילום: יונתן זינדל, אריה לייב אברמס, פלאש 90

סקר של רשת CBS מעלה כי מרבית המצביעים בארה"ב מאמינים כי לנשיא לשעבר דונלד טראמפ יש כישורים קוגניטיביים ונפשיים טובים יותר לכהן בתפקיד הנשיא קדנציה נוספת מאשר לנשיא המכהן ג'ו ביידן.

עם זאת, כמעט רבע מהמצביעים הפוטנציאליים טוענים כי לאף אחד משני המועמדים יש את היכולות הנפשיות או הקוגניטיביות לכהן כנשיא.

על השאלה "מי המועמדים הוא בעל בריאות נפשית וקוגניטיבית לכהן כנשיא" ענו 42 אחוזים "רק דונלד טראמפ" בעוד 27 אחוזים טענו כי "רק ג'ו ביידן". 23 אחוזים אמרו כי "אף אחד מהם", בעוד 8 אחוזים טענו "שניהם בעלי כשירות נפשית וקוגניטיבית לכהן כנשיא".

בקרב המצביעים הרשומים טענו 35 אחוזים כי "לביידן יש כשירות נפשית וקוגניטיבית" לעומת 65 אחוזים שטענו כי הוא אינו כשיר. אצל טראמפ התוצאות התחלקו באופן שווה של 50 אחוזים בין אלו שטענו כי הוא כשיר נפשית וקוגניטיבית לכהן כנשיא לאלו שהתנגדו לכך.

בחלוקה למצביעים לפי מפלגות ניכרת תמיכה גדולה יותר בקרב הרפובליקנים לנשיא לשעבר טראמפ לעומת הדמוקרטים המאמינים עדיין בביידן. 87 אחוזים מהמצביעים הרפובליקנים טענו כי "טראמפ כשיר לכהן כנשיא" לעומת 12 אחוזים בלבד שחשבו הפוך.

בקרב המצביעים הדמוקרטים ענו 71 אחוזים כי "ביידן כשיר לכהן כנשיא" לעומת 29 אחוזים שהתנגדו לכך. בקרב המצביעים העצמאיים טענו 72 אחוזים כי "ביידן אינו כשיר" לעומת 28 אחוזים שתמכו במועמדותו, כאשר על טראמפ טענו 53 אחוזים מהמצביעים העצמאיים כי "אינו כשיר לנשיאות" מול 47 אחוזים שסברו כי הוא יכול להתמודד.