ח"כ לשעבר, משה פייגלין, ששכל את נכדו יאיר לוין ז"ל בקרבות בעזה, עמד במרכזו של ויכוח סוער באולפן חדשות 12 בתוכניתם של אברי גלעד ויאיר שרקי.

פייגלין, הציג יממה לפני כן באותו אולפן אחרי תום הראיון שלו וכשלא ידע שהמצלמות פועלות בפני ירדן גונן - אחותה של רומי החטופה בעזה - את הדרך שבה הוא זוכר את החטופים.

הוא הסיר את נעלו מרגלו וחשף שהוא שם בה אבן שתעורר בו אי נוחות בכל פעם שידרוך וכך הוא לא שוכח לרגע את החטופים בעזה.

חלק מהמשתתפים בפאנל באולפן זלזלו בפייגלין והעיתונאית חן ליברמן אף טענה כי מדובר ב'מחווה ריקה'. אברי גלעד לא אהב את דבריה ואמר: "אל תזלזלו".

גם יאיר שרקי דחה את הדברים והגיב: "לפעמים לשים סיכה צהובה ולהרגיש שזה פתר אותך ולעשות מה שאתה רוצה - זו מחווה ריקה. אני לא אשכח את האחים שלי בשבי - ואבן בנעל טובה בעיני מסיכה צהובה".

פייגלין עצמו הגיב לדברים בחשבון ה-X שלו: "את האופן שבו אני מזכיר לעצמי כל הזמן את החטופים, תכננתי לשמור לעצמי. אבל הדיון באולפן של אברי ושרקי, הטריף אותי. כאילו למי שחפץ חיים לכל עם ישראל - כאילו למי שרוצה לנצח, לא אכפת מהחטופים".

"אז אחרי שפרקו מעלינו את המיקרופונים, וחשבתי שכבו המצלמות, לא יכולתי להתאפק והראיתי לאחותה של החטופה את דרכי לזכור את החטופים בכל צעד. 'לכולם אכפת מהחטופים', אמרתי לה, 'הויכוח הוא רק על הדרך הנכונה לשחררם'. מסתבר שבכל זאת היתה שם מצלמה שהמשיכה לצלם. כולנו נמצאים יחד באותה סירת מציאות. הגיע הזמן שנדבר ונקשיב באמת אחד לשני", כתב.