ח"כ ניסים ואטורי
ח"כ ניסים ואטוריצילום: ערוץ 7

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ ניסים ואטורי, התנצל בצהריים (שלישי) בדיון על חוק הגיוס בועדת החוץ והביטחון על דברים שהשמיע ברדיו 'קול ברמה' כלפי המפגינים נגד הממשלה.

"לא צריכה להיות משטרת מחשבות. אני מצר על דבריי. אף אחד אינו זרוע של חמאס ואף אחד לא משתווה לחמאס. אני מבקש סליחה", דברי ואטורי.

בראיון, ששודר הבוקר, טען ואטורי כי "יש כמה זרועות לחמאס – זרוע הלחימה של המחבלים הארורים שתוקפים ורוצחים ילדים, ויש את הזרוע של ההפגנות שזה תומך ועוזר לחמאס".

"הרי מי היה רוצה את הלחץ הזה בצורה אלימה וברוטאלית יותר מחמאס? יש אנשים שאכפת להם מהמדינה - ולא אלה שצועקים בקפלן - ואנחנו יודעים שלא אכפת להם בכלל כי מי מפגין במלחמה בצורה כזו?", תהה חבר הכנסת.

בהמשך פרסם ציוץ ברשת X בו טען כי דבריו הוצאו מהקשרם. "ההפגנות פוגעות בחוסן הלאומי שלנו, בעיקר בתקופת מלחמה, כך שמענו בחקירות המחבלים שאמרו כי מה שעודד אותם לתקוף את ישראל- אלו ההפגנות. המעשים המזויעים של חמאס הנאצי אינם ראויים שיושוו לשום מחאה או מעשים של צד פוליטי כזה או אחר. דברי הוצאו מהקשרם".

הוא ספג ביקורת גם מצד האופוזיציה שכמה מחבריה הגישו נגדו קובלנה לועדת האתיקה וגם מחבריו לשעה.

השר מיקי זוהר אמר כי "אמירות מסוג זה מעמיקות את הקרע הגדול בעם שלנו ועלולות להביא עלינו אסון גדול יותר מהשבעה באוקטובר. אויבי ישראל צופים בנו מהצד ומחככים ידיהם בהנאה. בלי אחדות בתוכנו אין לנו עתיד בארץ הזאת".

השר יואב קיש הוסיף: "אין שום דבר בעם ישראל שאפשר להשוות לרוצחים המתועבים של חמאס. חמאס הם אויבנו, רוצחים חסרי צלם אנוש. בעם ישראל יש דעות שונות, יתכן ויכוח וחשיבה שונה אך במיוחד בימים אלו, חובה עלינו לזכור שאחים אנחנו. שוחחתי עם ח"כ ואטורי שאמר לי שהפרסום שלכאורה נאמר על ידו לא היה והוציא הבהרה".

ח"כ דן אילוז תקף: "בין האמירות ההזויות אתמול של יו"ר האופוזיציה על בגידה בלוחמים ובצה"ל וחתירה תחת ביטחון המדינה, לאמירות חמורות גם הן בקואליציה על הצד השני כזרוע של החמאס, יש עם שחפץ חיים, שרוצה ניצחון, רוצה באחדות, וזוכר שממש עכשיו תומכי הממשלה ומתנגדיה נלחמים זה לצד זה נגד האויב האמיתי של מדינת ישראל בכמה זירות. תתעשתו: אנחנו במלחמה קיומית ורק ביחד ננצח".