מעמדת השידור של ערוץ 7 בכנסת מתייחס רבה של מועצת שלומי, הרב משה אלחרר, לחוק הרבנים שאמור היה לעלות להצבעה בכנסת אך לאחר הקושי בגיבוש הרוב הקואליציוני הוסר על ידי ראש הממשלה.

הרב אלחרר קובע כי רבים מדברים על החוק אך אינם יודעים מה כלול בו ובמציאות הרבנית ברשויות המקומיות. "הדרך הייתה ערמומית וארוכה", הוא אומר ומפרט: "בשנת 2007 קברו רשמית בקבורת חמור את מוסד הרבנות בישראל על ידי תקנה 3א' שאומרת שכל פוליטיקאי, גם השפל שבשפלים, יכול לנהל רב עיר, גם אם הוא הגדול שבגדולים, משום שהתקנה אומרת שיש שליטה כלכלית מלאה של פוליטיקאי ברב העיר".

להגדרתו אם קבורת החמור הייתה ב-2007 למוסד רבנות הערים, הרי שהיום מביאים משאיות חול על מנת להסתיר את החמור הקבור וזאת כאשר "מנסים למנות עוד כאלף פעילים פוליטיים. הם לא רבנים. ממנים אנשים שיהיו הפעילים הפוליטיים של מפלגה מסוימת ואוי ואבוי לרב שלא יבין את המסר ולא יילך בתלם. מי שיעז לומר אחרת ממי שמינה אותו ייעלם מהמפה הרבנית. במילים אחרות, אין עוד רבנות בישראל. יש אמנם אנשים עם מגבעות וחליפות וכלפי חוץ הכול נראה נחמד אבל בפועל אין רבנות בישראל".

הרב אלחרר מספר כי במקומות רבים בארץ קיימות בעיות כשרות חמורות ביותר אבל הפוליטיקאים מאיימים על הרב המקומי שאם לא יעניק תעודת כשרות יבולע לו ולמשכורתו. הוא עצמו חווה זאת כאשר משרתו קוצצה לחצי ולרבע "אמרו לי, תחזיר את התעודות ותקבל חצי משרה. אומרים את זה בצורה הכי פשוטה. פעם הייתה בושה. אין יותר בושה. היום פוליטיקאי יכול לאיים על רב כי הוא מקבל תרומה מבית העסק שרוצה את התעודה. אין יותר כשרות, אין יותר גיור ואין רבנות בישראל".

הרב מדגיש כי כל טענותיו מגובות בעובדות יומיומיות שמתרחשות במקומות רבים בארץ. "זה לא דבר מופשט ותיאורטי", הוא מדגיש ומספר על כנס רבנים שהיה בשנת תשכ"א ולקראתו כתב הרב צבי יהודה קוק שאם הרבנות משועבדת ביטולה טוב מקיומה, וזאת כאשר היה ניסיון להתערבות, בעוד כיום מדובר בשליטה מלאה ולא בניסיונות בעלמא.

"התחלנו את הרבנות בשיא יופיה ותפארתה עם הרב עוזיאל והרב הרצוג ולאט לאט מתדרדרים והגענו למצב שבו ב-2007 קברו את החמור בעמידה והיום מביאים את שקי החול לכסות אותו", קובע הרב ומבהיר כי מינוי כאלף בעלי משרות היא קבורה של ממש של הרבנות. לטעמו הדוברים בעד החוק פשוט אינם מכירים את העובדות שהוא מכיר כרב עיר שמתמודד עם סוגיות כמו כשרות, נישואין, עירובין ועוד. רב לא יכול להחליט שום דבר, פשוטו כמשמעו".

"מפלגת ש"ס קיבלה מכרה זהב של תקנה שאומרת שהם יכולים לשלוט ברבנים, אז הם אומרים שהם דואגים לרבנים אבל אין רבנות בישראל. אתה ממנה פעילים פוליטיים ולא רבנים. תקנה 3א' אומרת שאין רבנות. רב שמשועבד כלכלית למי שאינו רב ואינו איש תורה המשמעות היא שאין רבנות בכל התחומים", מציין הרב אלחרר הסבור כי פוליטיקאים רבים שניסה לשוחח איתם ולהסביר להם את המציאות אינם מבינים את המציאות כלל ועיקר.