כטבם של חיזבאללה מצלם את חיפהחיזבאללה

חיזבאללה פרסם היום (שלישי) תיעוד של כטב"ם המכונה "הודהוד" (דוכיפת) שצילם בנמל חיפה, שכונות בקריות, את מתחם "ביג" ומפעל של רפאל.

בסרטון, באורך 9 דקות, שלא נכתב מתי צולם, מופיע פירוט לכאורה על המתקנים במפעל רפאל - כולל מתקנים של כיפת ברזל, מחסני מנועים רקטיים, מתקני קלע דוד ומכ"ם.

הפרשן הצבאי של 'ynet' רון בן ישי ציין כי "נראה שהסרטון מורכב בעיקר מצילומי רחפנים שכנראה שוגרו על ידי מרגלים, מתוך ישראל, שידעו מה הם מצלמים ובמה להתמקד".

בקריות צילם הכטב"ם את שכונת סביוני ים בקריית ים, מגדלים, מרכז מסחרי, וחנות "אושר עד" וכן עקב במשך כמה שניות אחר רכב. חיזבאללה טען כי הכלי חזר ללבנון.

לטענת חיזבאללה, צולמו גם סירות דבורה, סער 6 וסער 5. גם מכלי דלק שמוצבים בנמל תועדו. בתיעוד נראים מבנה של בבסיס חיל הים ומבנה לכאורה שמשתייך ליחידת ילת"ם.

שר החוץ ישראל כ"ץ התייחס לסרטון ואמר: "מתקרבים מאוד לרגע ההחלטה על שינוי כללי המשחק מול חיזבאללה ולבנון".

השר כ"ץ הוסיף: "נסראללה מתרברב היום שצילם את נמלי חיפה, שמופעלים ע"י חברות ענק בינלאומיות מסין והודו, ומאיים לפגוע בהם. אנחנו מתקרבים מאוד לרגע ההחלטה על שינוי כללי המשחק מול חיזבאללה ולבנון. במלחמה כוללת החיזבאללה ייהרס ולבנון תוכה קשות. ישראל תשלם מחירים בחזית ובעורף, אבל עם עם חזק ומאוחד, ובמלוא עוצמתו של צה"ל, נשיב את הביטחון לתושבי הצפון".

בתוך כך מקור פרלמנטרי בחיזבאללה אישר היום לעיתון אל-ערבי אל-ג'דיד כי זו לא תיסוג מעבר לנהר הליטני, "עצירת המלחמה בעזה לבדה תשפיע על החזית עם לבנון, וכל סיורי הנציגים מחוץ למסגרת זו חסרי תועלת".

ערוץ "אל-חדת" הסעודי ציטט "בכיר צבאי ישראלי", שאמר כי "הקרב בחזית הצפונית לרוב הגנתי. ההתנקשות בבכירי חיזבאללה גורמת לבלבול ופגיעה בו".

יועצו הבכיר של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לענייני אנרגיה והשקעות, עמוס הוכשטיין, מקיים דיונים בלבנון ביום לאחר שהגיע לביירות מישראל במסגרת סיור בלתי צפוי במטרה למנוע פרוץ מלחמה מקיפה.