בדיון בוועדת החוץ והביטחון על חוק הגיוס נכח גם מתן ג'רפי, חבר תנועת 'אם תרצו', המספר על תחושת הצורך בעוד כוחות שייכנסו אל מתחת לאלונקת הגיוס.

אחרי מעל מאתיים ימי מילואים, בצפון ובדרום, קובע ג'רפי כי "החוק במתכונתו הנוכחית הוא לא חוק שניתן להתקדם אתו. האחים שלנו, החרדים, חייבים להבין שהם צריכים לבוא ולעזור. אני גם לומד תורה וגם משרת בצבא וכעת החוק הזה חייב להשתנות. החרדים חייבים לבוא ולהתגייס".

לשאלה אם הפלת חוק חשובה יותר משלמות הקואליציה והממשלה, משיב ג'רפי כי הוא אינו בטוח שאכן הדברים יביאו לפירוק הקואליציה, ועם זאת ברור לו שעל הציבור החרדי להתגייס למערכה המשותפת על ביטחון הארץ והתורה.

בדבריו מונה ג'רפי את חבריו להנהגת 'אם תרצו' שבזה אחר זה נמצאים כולם בשירות מילואים מתמשך בעזה ובצפון תקופה ארוכה. "אנחנו לא רוצים להפיל את הממשלה ולא להוביל לבחירות. אנחנו רוצים שהחרדים יישאו איתנו באלונקה. לא יתכן שאני עושה יותר ממאתיים ימי מילואים וכך גם החברים שלי שגם הם לומדים תורה. אנחנו רוצים שגם החרדים יישאו בנטל. לא במחיר של פירוק ממשלה אלא מתוך הבנת ערך השמירה על המדינה והארץ שלנו".

על השירות בגבול הצפון, אותו השלים לפני מספר ימים לאחר חודשים בהם לחם גם בעזה, הוא קובע "אנחנו מנצחים ובגדול", וקורא לכולנו שלא להישמע לאווירת הנכאים התקשורתית. "צריכה להיות רוח לחימה וללוחמים שלנו בגבול הצפון ובעזה יש רוח לחימה, אמנם הדרגים הגבוהים צריכים דחיפה, אבל הלוחמים והדרגים הנמוכים יותר מלאים ברוח לחימה, גם אם זה ייקח שנה או שנתיים".

המחלוקות הפוליטיות והאחרות אינן משפיעות על רוח הלכידות בשדה הקרב. "כשאנחנו מתגייסים לצבא אנחנו מתגייסים כדי לנצח", הוא אומר. "כשאנחנו בצבא אנחנו לא מתעסקים במה שקורה בחוץ. המטרה שלנו וההתגייסות שלנו הם כדי לשמור על המדינה שלנו. אין ימין ואין שמאל. אנחנו באים להגן על המשפחה ועל המדינה ולא מתעסקים באמירות של פוליטיקאי כזה או אחר".