ח"כ אוהד טל מגיב בראיון לערוץ 7 למתקפה הקשה של העיתון החרדי 'יתד נאמן' נגד הציונות הדתית בל הקשור לחוק הגיוס.

בעיתון נטען כי "פני הדור כפני 'המקור ראשון' וכפני הבנט וכפני אותם 'רע-בנים', זה אותו סוג של ציבור 'מיזרחוניק מפעם', שטובל בשנאת עמי ארצות לתלמידי חכמים".

על כך אומר ח"כ טל: "נראה לי שהספורט הלאומי עכשיו הוא מי תוקף יותר חזק - פעם זה משמאל ופעם זה מימין - ואין ספק שאנחנו, מפלגת הציונות הדתית, במוקד של המתקפה הזו ולא בצדק. אנחנו מציגים עמדה יותר מורכבת שהיא לא חד גונית. לדעתנו אין סתירה בין לימוד תורה לשירות בצבא. מעידים על כך מספר רב של חיילים בוגרי ישיבות שנפלו".

"אנחנו מחוייבים לשינוי. חברים שלי מקבלים צו גיוס שלישי למילואים בשנה האחרונה וזו מציאות שאי אפשר להשלים איתה - שהעול יפול על קבוצה כל כך קטנה. יחד עם זאת, יש לנו כבוד גדול למגזר החרדי ולדרכו - גם אם אנחנו חושבים שהם טועים בחלק ממנה. אנחנו ניגשים לנושא הזה, כמו לתפילת יום כיפור - בהרכנת ראש, מתוך חמלה ורצון לייצר תיקון - בלי לדחוף אצבע בעין לאף אחד", הוא מדגיש.

הוא מדגיש כי המבקרים מתוך הקואליציה את מפלגתו עושים זאת מסיבות פוליטיות. "אני שם בצד את מי שעושים פוליטיקה ואומרים אמירות פופוליסטיות בתקשורת המחבקת ולהיות מזומנים אחר כך ללשכת ראש הממשלה. יו"ר הוועדה אמר שהדף של החוק חלק ואנחנו נכתוב יחד את מה שיביא תיקון אמיתי. פופוליסטיות לא תשיג את המטרה שכולנו רוצים בה. המפלגה שלנו מחויבת לתיקון אמיתי".

לדבריו, "הימים האלה לא מבשרים טוב לקואליציה. חברי כנסת שמטפסים על עץ ומנסים לכופף את הקואליציה רק בשביל לייקים בתקשורת - זו לא דינמיקה טובה. יש דרך לקדם את הדברים ויש דרך לקדם תיקון".

הוא קורא לחברי הכנסת לחשוב על הכל מזווית אחרת. "אנחנו במלחמה קיומית ומי ששכח על זה שיתעורר. לפרק עכשיו את הממשלה וללכת לבחירות זה הדבר האחרון שיחזק את מדינת ישראל ויותר מכך - זה ישחק לידי אויבינו. אני מקווה שכולם בקואליציה ובאופוזיציה יתעשתו ויבינו את גודל השעה".

"בכל הסוגיות צריכים לשאול קודם כל את עצמנו מה עוזר לעם ישראל לנצח את המלחמה. האם עכשיו ללכת לדחוף אצבע בעין למגזר מסוים - למרות שאנחנו צודקים - זו הדרך? או לייצר הבנות והסכמות ולתת תקווה לעם ישראל? אנחנו חייבים תיקון לעם ישראל. אנחנו במערכה קשה ומורכבת והאתגרים רק ילכו ויתגברו. הגיע הזמן שכל אחד יפעל באחריות, יעמוד מול עצמו וישאל את עצמו האם מה שהוא עושה ברגע הזה תורם לביטחון מדינת ישראל או חלילה פוגע בה", מסכם טל.