מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין וראש אגף המבצעים, אלוף עודד בסיוק קיימו היום (ג׳) אישור תוכניות והערכת מצב משותפת בפיקוד הצפון.

במסגרת הערכת המצב, אושרו ותוקפו תוכניות אופרטיביות להתקפה בלבנון והתקבלו החלטות על המשך האצת המוכנות של הכוחות בשטח.

תיעוד מהתקיפות בלבנוןדובר צה"ל

בתוך כך, כלי טיס של חיל האוויר תקפו במהלך היום חוליות שיגור כטב"מים מהיחידה האווירית של חיזבאללה. היחידה הובילה עשרות פעולות באמצעות כטב"מי נפץ ואיסוף כנגד ישראל וכוחות צה"ל. "צה"ל ימשיך לסכל את פעולות היחידה במרחב", נמסר מצה"ל.

בנוסף, בשעות הערב, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מספר מטרות טרור של חיזבאללה בדרום לבנון. בין המטרות שהותקפו, מספר תשתיות של הארגון במרחבים א-טייבה, אל עדייסא ואל ג'בין ומבנה צבאי במרחב עייתא א שעב.

אישור התכניות ותקיפת חוליות שיגור כטב"מים מגיעים לאחר שחיזבאללה פרסם סרטון באורך 9 דקות מערים בצפון שכלי טיס בלתי מאויש חדשני צילם בישראל.

בסרטון מופיע פירוט לכאורה על המתקנים במפעל רפאל - כולל מתקנים של כיפת ברזל, מחסני מנועים רקטיים, מתקני קלע דוד ומכ"ם.

כטבם של חיזבאללה מצלם את חיפהחיזבאללה

הפרשן הצבאי של 'ynet' רון בן ישי ציין כי "נראה שהסרטון מורכב בעיקר מצילומי רחפנים שכנראה שוגרו על ידי מרגלים, מתוך ישראל, שידעו מה הם מצלמים ובמה להתמקד".

בקריות צילם הכטב"ם את שכונת סביוני ים בקריית ים, מגדלים, מרכז מסחרי, וחנות "אושר עד" וכן עקב במשך כמה שניות אחר רכב. חיזבאללה טען כי הכלי חזר ללבנון.

לטענת חיזבאללה, צולמו גם סירות דבורה, סער 6 וסער 5. גם מכלי דלק שמוצבים בנמל תועדו. בתיעוד נראים מבנה של בבסיס חיל הים ומבנה לכאורה שמשתייך ליחידת ילת"ם.