הנשיא הרצוג
הנשיא הרצוגצילום: נועם מושקוביץ, ערוץ הכנסת

בעוד חודש תצא לדרך אולימפיאדת פריז 2024. המשלחת הישראלית צפויה להביא לא מעט כבוד וגאווה עבור העם, רגעים קריטיים בתקופה קשה ומורכבת כמו שבה אנו נמצאים.

היום (רביעי), כחודש לפני טקס הפתיחה למשחקים האולימפיים פריז 2024, הגיעו הבוקר (רביעי) חברי המשלחת הישראלית למפגש המסורתי שלפני פתיחת המשחקים עם נשיא המדינה יצחק הרצוג.

חברי המשלחת התקבלו על ידי הנשיא הרצוג, שאירח גם את יו"ר הוועד האולימפי יעל ארד, שר התרבות והספורט מיקי זוהר ושאר הספורטאים והמשלחות, חברי הצוות ונותני החסות.

הנשיא הרצוג אמר במהלך האירוע לספורטאים הישראליים הרבים כי הרבה מונח על כתפיהם. "אתם שגרירי כבוד של מדינת ישראל. לכל פעולה שתעשו יש משקל עודף ומשמעות נוספת. בגלל המלחמה, בגלל התקופה הקשה, בגלל החלום שלנו להחזיר את החטופים שלנו במהרה - לכל פעולה שתעשו יש משקל עודף ומשמעות נוספת".

לאחר שחטופים ששוחררו סיפרו כי ראו טלוויזיה ישראלית בתקופת השבי שלהם בעזה, אמר הנשיא הרצוג לספורטאים הישראליים כי "אולי אחד מהחטופים יצליח לשמוע בעזה על ההישגים שלכם, תחשבו על זה. כל המדינה תצפה בכם באהבה ובתקווה, אני מאחל לכם הצלחה גדולה, כולנו איתכם ומאחוריכם".

שר התרבות והספורט מיקי זוהר אמר גם הוא לספורטאים כי יש להם יכולת מיוחדת בעת הזו. "עיני המדינה לעזה ולצפון, אבל אתם זכיתם לייצג את המדינה בשעתה המורכבת ביותר ועם יכולת לשמח כאן את המדינה. כולנו מצפים בכליון עיניים להצלחות שתביאו. התקציבים להכנות שלכם חסרי תקדים, כולל הפרסים לזוכים. אני מקווה שתכניסו אותי לבעיה תקציבית ותביאו הרבה מדליות. האבטחה סביבכם תהיה חסרת תקדים" הרגיע השר זוהר.

הג'ודוקא פיטר פלצ'יק שדיבר בשם הספורטאים, הודה לנשיא הרצוג ולשר זוהר על הגיבוי והתמיכה ואמר "אנחנו מודים על הגיבוי שאנחנו מקבלים מהמדינה, יודעים שבתקופה המיוחדת הזאת כל הישג יביא לגאווה לאומית. ננסה להוכיח שלרצון ולרוח הישראלית אין גבול. חברים, אתם מהווים השראה לכולנו, ודוגמה שאפשר להתגבר על כל מכשול. אנחנו גאים בכם. בהצלחה רבה לכולנו בפריז".