דוידי בן ציון על הנופלים והמסרשישי בבוקר עם גלית ויואב בקשת 12

רס"ן במיל דוידי בן ציון, סגן ראש מועצת שומרון, התייחס הבוקר (שישי) לשני הנופלים שלא עשו לעצמם הנחות ושירתו יחד.

"אתמול נפלו ברצועת עזה שני הלוחמים, עומר סמדג'ה וסעדיה דרעי, אני רוצה להתייחס לשניהם כי אני חושב שאני מוצא משהו מאוד מהותי, ערכי ועמוק בשתי הדמויות האלה", פתח בן ציון את דבריו באולפן חדשות 12.

"בעיני, אחד הדברים המיוחדים בעם היהודי, זה שאין נסיכים ונסיכות אצלנו", המשיך בן ציון ופירט: "אני זוכר את התחושה הזאת שהבן של איזנקוט, גל, נפל בקרב ואמרתי לעצמי, בן של חבר קבינט, בן של רמטכ"ל, בטוח שהוא היה יכול לסדר לעצמו ג'וב אחר, איזשהו פתרון, והנה הוא נמצא שם בקרב ונופל בקרב".

הוא התייחס לאביו של עומר ז"ל, אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הגברים של ישראל בג'ודו והמדליסט אולימפי: "זה מאוד מרגש אותי לחשוב על זה שבטוח שאורן סמדג'ה, הוא סלב, בכל מדינה אחרת היה מסדר לבן שלו איזושהי קומבינציה, והנה הוא שם".

בן ציון שיתף במקרה דומה ששמע מנשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש. "הוא אמר לי 'הבן שלי משרת איתכם' וכל כך התרגשתי, זה נתן לי כלוחם, כקצין, כמפקד בשטח, המון כוח לדעת שהבן של נשיא המדינה משרת יחד איתי כתף אל כתף בעזה".

לסיום התייחס לדרעי ז"ל ששירת בתקופת מבחנים לרבנות והעביר מסר: "אבל הדבר השני חשוב לא פחות, סעדיה דרעי שנהרג. הוא למד לרבנות, למד והיה תוך כדי מבחני רבנות, זה מאוד חשוב לעם היהודי להבין שאפשר ללמוד תורה ולהתגייס לצבא. לא צריך ליפול בקרב, אפשר גם לחיות ביחד. אנחנו אלופי עולם בלמות ביחד, צריך להיות תותחים גם בלחיות ביחד".